Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
  • Inscenizowane czytanie fragmentów książki Żywoty świętych poprawione ponownie w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego towarzyszy spotkaniu ze Zbigniewem Mikołejko. Jego książka jest wędrówką przez dzieje polskiego Kościoła, żywym, emocjonalnym obrazem jego spraw i osób. Autor nie dąży do akademickiego obiektywizmu. Tworzy obraz, który – jak sam pisze – „potrafi w nas jakoś zamieszkać, choćby właśnie tak, jak trochę nieproszony gość, przynoszący jednak pewne zajmujące historie z odbytej przez siebie drogi”. 

    Zbigniew Mikołejko – historyk i filozof religii w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie. Jest autorem książek oraz artykułów publikowanych na łamach „Gazety Wyborczej”, „Polityki”, „Rzeczpospolitej” czy „Tygodnika Powszechnego”. Opublikował m.in. książki Katolicka filozofia kultury w Polsce w epoce modernizmu (1987), Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma (1998), We władzy wisielca (2012). Jego książka Żywoty świętych (2001) była wznawiana trzykrotnie.