Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Maurycy Stankiewicz
Galeriafot. Maurycy Stankiewicz
 • Wielu kobietom pragnienie, by urodzić dziecko, wydaje się oczywiste. Co jednak, jeżeli to pragnienie jest niemożliwe do spełnienia, podlega regulacjom prawnym i kontroli? W swojej nowej pracy Piotrowska-Auffret bada ten obszar, przyglądając się relacji między życiem osobistym i zawodowym. Artystka opiera się zarówno na swojej własnej historii, jak i na narracjach innych kobiet. Przygląda się kobiecemu pragnieniu przez pryzmat sieci polityk reprodukcji, rozmaitych obietnic i prób jego wykorzystywania.

 • Renata Piotrowska-Auffret

  Choreografka i performerka; w swoich pracach wykorzystuje narzędzia tańca eksperymentalnego, sztuk performatywnych, dramaturgii i teatru. Zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym. Interesują ją działania konfrontujące dualizmy umysłu i ciała, doświadczenia i obrazu, podmiotu i przedmiotu, humoru i powagi, indywidualnego i wspólnego. Fascynuje się pracą z politykami ciał i ich manifestacjami we współczesnym europejskim świecie widzianymi przez pryzmat historycznych reprezentacji oraz polityk ciał z obcych kultur.

  Współpracowała m.in. z takim miejscami jak: Art Stations Foundation z Poznania, CSW Zamek Ujazdowski, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Galeria Zachęta, Teatr Studio, Instytut Teatralny, Centrum Choreograficzne w Montpellier, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, Scena Narodowa w St. Brieuc. Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation oraz stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego programu „Młoda Polska” (2010) i programu „Stypendium Ministra” (2013). Jej spektakle brały dwukrotnie udział w Polskiej Platformie Tańca. Członkini kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu.

 • Koncepcja, choreografia: Renata Piotrowska-Auffret
  Wykonanie i teksty: Renata Piotrowska-Auffret i goście / and guests
  Współpraca: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Osowicz
  Dramaturgia: Bojana Bauer, Renata Piotrowska-Auffret
  Konsultacje dramaturgiczne: Magdalena Ptasznik
  Współpraca przy redakcji tekstów: Michał Kurkowski
  Światło: Monika Krześniak
  Oprawa wizualna: Aleksandra Osowicz
  Opracowanie muzyczne: Renata Piotrowska-Auffret
  Organizatorzy: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
  Koprodukcja: MAAT Festival
  Partnerzy: Nowy Teatr, Wawerskie Centrum Kultury, Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Muzyki i Tańca, Centre National de la Danse