Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Pat Mic
Galeriafot. Pat Mic
  • W Wychodząc od działania artystka zachęca widza do wspólnego destabilizowania relacji widz – performer. To spektakl, który nigdy nie będzie miał premiery, bo nigdy nie powstanie końcowy produkt. Jego siła, wynikająca z ciągłego negocjowania własnej tożsamości, tkwi w zdolności do transformacji, w której jedyną stałą jest ciągła zmiana uwagi. Praca jest rozwinięciem praktyki improwizacji ruchowej Action is Primary filadelfijskiej artystki Meg Foley.

  • Maria Stokłosa

    Choreografka i tancerka. Studiowała w London Contemporary Dance School i w School of New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie. Współpracuje z wieloma artystami takimi jak Wojtek Ziemilski (Come Together), Meg Foley (Action is Primary), Magdalena Ptasznik i Marta Ziółek (Złote demony), Peter Pleyer (Moving the Mirror), Iza Szostak, Wojtek Pustoła (Wylinka), Maija Reeta Raumanni, Jeremy Wade i innymi. Jest autorką ruchu scenicznego do opery Pawła Mykietyna pt. „Czarodziejska Góra”. Stokłosa jest zaangażowana w wiele działań na rzecz rozwoju lokalnej sceny tańca eksperymentalnego – jako inicjatorka projektów edukacyjnych i nauczycielka, a także jako prezeska Fundacji Burdąg i współzałożycielka Centrum w Ruchu.

  • Wykonanie: Maria Stokłosa
    Obiekty: Alicja Bielawska