Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

„Wolta” / Monika Kotecka, Karolina Poryzała
Galeria„Wolta” / Monika Kotecka, Karolina Poryzała
 • Studio Munka jest producentem debiutów filmowych, fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć tu na opiekę artystyczną, produkcyjną i promocyjną nad projektem. Z okazji obchodzonego w tym roku 10-lecia istnienia Studia Munka, zapraszamy publiczność Malty do obejrzenia w letnim kinie na dziedzińcu Szkoły Baletowej w Poznaniu wyboru najciekawszych krótkometrażowych produkcji Studia.

  Najpiękniejsze fajerwerki ever (30 minut)
  Aleksandra Terpińska
  Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość. Ta historia z gatunku political fiction zwyciężyła w zorganizowanym przez telewizję Kino Polska konkursie na scenariusz inspirowany Przypadkiem Krzysztofa Kieślowskiego.

  Wolta (14 minut)
  Monika Kotecka, Karolina Poryzała
  Zuzia ma 12 lat i od kilku trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek i budowę ciała podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już gracji ani lekkości. Starsze zawodniczki w końcu przyznają, że dziewczynka urosła i nie mają siły podnieść jej do góry. Staje się jasne, że jeśli Zuzia chce zostać w drużynie, będzie musiała znaleźć nową rolę w grupie.

  60 kilo niczego (26 minut)
  Piotr Domalewski 
  Poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dramatyczne.

  Amerykański sen (27 minut)
  Marek Skrzecz
  Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach 90. tętniło życiem, obecnie umiera. Panuje tam duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy uda mu się spełnić swój sen?

  Baraż (30 minut)
  Tomasz Gąssowski 
  Mieszkający pod Warszawą 38-letni Zyga próbuje wyjaśniać Witkowi, na czym polegają rządzące światem zasady. Sam nie zawsze się do nich stosuje, co nie uchodzi uwadze bystrego synka. Film zdobył nagrodę Jańcio Wodnik dla najlepszego krótkometrażowego fabularnego na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia 2017” oraz nagrodę za najlepszy krótkometrażowy film aktorski Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2016 r.