Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
  • Co się dzieje, gdy twój dotychczasowy świat się kończy? W jaki sposób radzisz sobie z bólem po utracie sensu istnienia? Jak odnajdziesz się w nowej, nieznanej rzeczywistości?

    Trzy kobiety – pełne wątpliwości, żalu i nadziei. Trzy drogi dla szukających prawdy o tym, co się zdarzyło, odpowiedzi na pytanie: „Co dalej?”. Tekst Znak Jonasza Artura Pałygi, który stał się kanwą spektaklu, nawiązuje do najstarszego dramatu liturgicznego Visitatio sepulchri (Nawiedzenie grobu), ten zaś jest uznawany za początek nowożytnego teatru europejskiego. Niewiasty wędrują z wonnościami do Grobu Pańskiego. Zanim zostanie przed nimi odkryta tajemnica zmartwychwstania, muszą – jak wierni w czasie Wielkiego Postu – przejść „drogę”, czyli medytację śmierci.

    Bazując na tej klasycznej strukturze dramatycznej, aktorki za każdym razem „nieklasycznie” adaptują przedstawienie do zastanej przestrzeni, wykorzystując specyfikę i scenograficzny potencjał miejsca, z minimalistyczną precyzją używając światła i muzyki.

  • Jagoda Gruszczyńska

    Absolwentka wiedzy o teatrze i studentka ostatniego roku kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, od kilku lat związana z poznańskim teatrem niezależnym. Aktorka teatru Korybant, od roku zaangażowana w pracę Teatru pod Fontanną pod kierownictwem Janusza Stolarskiego w ramach Teatru Powszechnego CK Zamek, z którym zrealizowała spektakl Wesele. W 2018 r. dołączyła do obsady Dziadów reżyserowanych przez Lecha Raczaka. Brała udział w takich spektaklach, jak: Grabarz królów, Stukot/Czerwiec’56, Poszukiwacze świętego Pawła, Trzy Marie, In Bivio.

    Marta Pautrzak

    Absolwentka wiedzy o teatrze i studentka ostatniego roku filmoznawstwa i kultury mediów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Aktorka teatru Korybant, prowadzonego przez Janusza Stolarskiego. Brała udział w takich spektaklach, jak: Grabarz królów, Stukot/Czerwiec’56, Poszukiwacze świętego Pawła, Trzy Marie, Wesele. Współpracowała z Pracownią || Rosa. Od 2015 r. bierze udział w projekcie Performanse wspólne. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. W 2018 r. dołączyła do obsady Dziadów Lecha Raczaka.

    Julia Hałas

    Absolwentka I stopnia szkoły muzycznej (specjalizacja: instrumenty perkusyjne) oraz Liceum Plastycznego w Poznaniu, studentka Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Aktorka w Teatrze Korybant oraz Teatrze Nomadów Kultury. Współtworzyła również Grupę WCR, która powstała przy Scenie Roboczej podczas projektu edukacyjnego Wiem co mówię, piszę, robię. Uczestniczka wielu festiwali muzycznych i teatralnych (m.in. Festiwal Teatralny Wertep, Festiwal Teatralny Mezalians/Akademia Teatru Alternatywnego, Festiwal Rozstaje i Etnokraków, Spotkania Teatralne INNOWICA, Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania). Wzięła udział w takich spektaklach jak: Zegar bije, Grabarz królów, Stukot/Czerwiec '56, Trzy bramy, Poszukiwacze, Trzy Marie, Wesele.
     

  • Występują: Marta Pautrzak, Jagoda Gruszczyńska, Julia Hałas
    Opieka artystyczna / narrator: Janusz Stolarski
    Muzyka: Józef Buchnajzer
    Konsultacja muzyczna: Jacek Hałas
    Kostiumy: Klaudia Zielińska
    Spektakl oparty na tekście Artura Pałygi Znak Jonasza
    Produkcja: Stowarzyszenie Teatralne Antrakt