Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Ahmed Deeb
Galeriafot. Ahmed Deeb
 • Wystawa prac fotoreportera Ahmeda Deeba, zestawiona z awangardowymi filmami Border i No border Laury Waddington i Sylvaina George, będzie kontekstem dla wspólnych zastanowień nad codziennością uchodzących. Międzykontynentalny, wizualny kolaż ukaże konsekwencje zmian związanych z tzw. kryzysem uchodźczym, zaostrzeniem reżimów granicznych, zamknięciem szlaku bałkańskiego i zawarciem porozumienia między Unią Europejską a Turcją. Obszar wyzysku – element geopolitycznej układanki – stanie się punktem wyjścia do debaty o (naszym) lokalnym uwikłaniu.

  Zapraszamy na wernisaż wystawy Trzeci bezpieczny kraj, który odbędzie się 16 czerwca o godzinie 18:00. 

  Wydarzenie w ramach cyklu: NOWACY: DALEKO-BLISKO
  Generator ponownie staje się tubą dla doświadczeń, jakie spotykają osoby i całe społeczeństwa zmuszone do migracji, pozbawione prawa do wytwarzania własnej lokalności. Opowieści o „skoku w wiarę” (balansującym często na granicy życia) i zderzaniu się z kolejnymi przeszkodami już u sąsiadów to okazja do przemyślenia polityki prowadzonej przez Unię Europejską, której jesteśmy częścią.

 • Ahmed Deeb

  Palestyński fotoreporter mieszkający w Stambule. Przez ostatnie dziewięć lat zajmował się dokumentowaniem konfliktów w Syrii, Palestynie, Izraelu i Egipcie. W ostatnim czasie fotografuje kryzys migracyjnych oraz sytuację uchodźców w Turcji, Grecji i Francji. Jego zdjęcia ukazują się w międzynarodowych mediach (Al-Jazeera, The Guardian, NYT, Wall Street Journal, Telegraph, Washington Post, LA Times, The National). Laureat pierwszej nagrody „UN Correspondents Association” w 2013 roku, nominowany do nagrody „UNICEF Photo of the Year Award 2013”, laureat trzeciej nagrody za najlepszą fotografię prasową Thomson Foundation w 2011 roku.

  Laura Waddington

  Urodzona w 1970 roku w Londynie. Studiowała literaturę brytyjską na Cambridge, następnie przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła realizować krótkie metraże i video. Jej filmy były wyświetlane na międzynarodowych festiwalach m. in. w Locarno, Rotterdamie, Nowym Jorku czy Madrycie. Autorka takich filmów jak The Visitor, The Room, The Lost Days, Border i Still. Laureatka nagrody The ARTE Prize for Best European Short Film na 48. festiwalu filmowym Oberhausen Short Film Festival. Obecnie pracuje nad powieścią graficzną, której akcja dzieje się w Iraku. Obecnie mieszka w Lizbonie.

  Sylvain George

  Francuski poeta i reżyser urodzony w 1968 roku w Vaulx-en-Velin. Ukończył filozofię a następnie pracował jako pracownik socjalny. Jednocześnie rozpoczął pracę nad filmami eksperymentalnymi, w których podejmował wątki polityczne odwołujące się do tematyki wyobraźni i ruchów społecznych. Jego filmy były zarówno wyświetlane na skłotach, niezależnych klubach jak i na międzynarodowych festiwalach filmowych. Wykłada na The Institut de Sciences Politiques de Paris oraz prowadzi warsztaty na całym świecie.