Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Ahmed Deeb
Galeriafot. Ahmed Deeb
  • Wystawa prac fotoreportera Ahmeda Deeba, zestawiona z awangardowymi filmami Border i No border Laury Waddington i Sylvaina George, będzie kontekstem dla wspólnych zastanowień nad codziennością uchodzących. Międzykontynentalny, wizualny kolaż ukaże konsekwencje zmian związanych z tzw. kryzysem uchodźczym, zaostrzeniem reżimów granicznych, zamknięciem szlaku bałkańskiego i zawarciem porozumienia między Unią Europejską a Turcją. Obszar wyzysku – element geopolitycznej układanki – stanie się punktem wyjścia do debaty o (naszym) lokalnym uwikłaniu.

    Wystawę Trzeci bezpieczny kraj będzie można oglądać od 17 do 20 czerwca w godzinach 14:00–20:00. 

    Wydarzenie w ramach cyklu: NOWACY: DALEKO-BLISKO
    Generator ponownie staje się tubą dla doświadczeń, jakie spotykają osoby i całe społeczeństwa zmuszone do migracji, pozbawione prawa do wytwarzania własnej lokalności. Opowieści o „skoku w wiarę” (balansującym często na granicy życia) i zderzaniu się z kolejnymi przeszkodami już u sąsiadów to okazja do przemyślenia polityki prowadzonej przez Unię Europejską, której jesteśmy częścią.

  • Ahmed Deeb

    Palestyński fotoreporter mieszkający w Stambule. Przez ostatnie dziewięć lat zajmował się dokumentowaniem konfliktów w Syrii, Palestynie, Izraelu i Egipcie. W ostatnim czasie fotografuje kryzys migracyjnych oraz sytuację uchodźców w Turcji, Grecji i Francji. Jego zdjęcia ukazują się w międzynarodowych mediach (Al-Jazeera, The Guardian, NYT, Wall Street Journal, Telegraph, Washington Post, LA Times, The National). Laureat pierwszej nagrody „UN Correspondents Association” w 2013 roku, nominowany do nagrody „UNICEF Photo of the Year Award 2013”, laureat trzeciej nagrody za najlepszą fotografię prasową Thomson Foundation w 2011 roku.