Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

The Moon, MaisonDahlBonnema/ fot. Lambert de Jong
GaleriaThe Moon, MaisonDahlBonnema/ fot. Lambert de Jong
 • The Moon to opera na czterech śpiewaków pomyślana jako Jedna Wielka Pieśń – współdzielona i współśpiewana. Scenerią tej opery jest przyszłość. Współczesną samotność i poczucie niemożliwości komunikacji zastępuje tu wieczna niedojrzałość – życie w nieskończonym oceanie możliwości.

  Ta zespołowa performatywna instalacja, osadzona w nieokreślonym czasie i nieokreślonych sytuacjach, jest rytuałem, w którym nie liczą się ani fikcja, ani rzeczywistość, lecz sztuczność i nicość. Artyści zapraszają publiczność do swojej szalonej celebracji. Praktykują fizyczną wiarę w abstrakcję, naiwną lub minimalistyczną formę, pozwalającą uchwycić wszechświat, w którym wszystko staje się jednym. 

 • MaisonDahlBonnema

  MaisonDahlBonnema to duet Hansa Pettera Melø Dahla i Anny Sophii Bonnemy. Tych dwoje artystów scenicznych od 1999 roku gra ważną rolę w produkcjach Jana Lauwersa i Needcompany.

  Hans Petter Dahl był założycielem i wieloletnim wykonawcą w kultowej norweskiej grupie Baktruppen. W 1995 roku Dahl i Bonnema założyli Love & Orgasm. Stworzyli wiele wspaniałych produkcji jako duet lub z innymi artystadmi na styku muzyki, sztuk wizualnych, literatury i teatru. Dahl and Bonnema wciąż się redefiniują, od Love & Orgasm przez L & O Amsterdam po MaisonDahlBonnema. Ich ostatnia odsłona to wirtualny concept-house, który wypuszcza nowe kolekcje idei w formie ubrań, muzyki, video lub tekstów pisanych. Ich spektakle charakteryzują się radykalnymi zestawieniami różnych środków produkcji scenicznej. Publiczność niejednokrotnie staje się częścią całego układu. Dahl i Bonnema wszystko przygotowują samodzielnie: teksty, muzykę, projekty i aktorstwo.

  W 2007 roku duet MaisonDahlBonnema stworzył swoją pierwszą operę: The Ballad of Ricky and Ronny - a Pop Opera, po czym w 2010 roku wyprodukowali Ricky and Ronny and Hundred Starts - a Sado Country Opera, a w 2011: Analysis - the Whole Song. Od samego początku ta operowa trylogia zjeździła na trounee trzy kontynenty i czternaście krajów, gdzie odbyło się ponad 80 wykonań. MaisonDahlBonnema wystawiali swoje produkcje od Norwegii po Calgary, Tokyo, Paryż i Szwecję, Belgię i Chorwację. W 2014 roku duet zrealizował Rhythm Conference feat. Inner Splits. Ten rytmiczny sceniczny rytuał ogłaszał pożegnanie z antropocentryzmem i wszystkimi „obiektami” we wszechświecie, jako że było ich potwornie „za dużo”, jednocześnie przygotowując się do opuszczenia planety Ziemi.

  Od 2007 roku MaisonDahlBonnema zgłębia operę jako współczesną formę ekspresji artystycznej.
   

 • Per/platformerzy: Anna Sophia Bonnema, Hans Petter Melø Dahl, Davis Freeman, Joana Preiss
  Idea: Anna Sophia Bonnema, Hans Petter Melø Dahl
  Tekst: Anna Sophia Bonnema
  Muzyka: Hans Petter Melø Dahl
  Światło księżyca: Minna Tiikkainen
  Dramaturgia: Robert Steijn
  Produkcja: Gulli Sekse, MaisonDahlBonnema
  Asystentka produkcji: Eva Blaute
  Koproducenci: Needcompany (BE), De School van Gaasbeek (BE), BIT Teatergarasjen (NO), Dansefestival Barents (NO), Avantgarden (NO), Veem House for Performance (NL)
  Przy wsparciu: De Brakke Grond (NL)
  Premiera: 12.11 2016, DanseFestival Barents, Hammerfest