Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

film „Więzi” reż. Zofia Kowalewska
Galeriafilm „Więzi” reż. Zofia Kowalewska
  • Program filmowy na Dziedzińcu Szkoły Baletowej otwiera spotkanie z Zofią Kowalewską. Po spotkaniu projekcja wybranych filmów Studia Munka, m.in. obraz Kowalewskiej Więzi. Rozmowę o filmie, kolejnych planach, a także o debiucie reżyserki poprowadzi Ola Salwa.

    Zofia Kowalewska – studentka IV roku reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, absolwentka kursu dokumentalnego w Szkole Wajdy. Reżyserka głośnego dokumentu Więzi (prod. Studio Munka), który zdobył ponad 40 nagród na prestiżowych festiwalach w kraju i za granicą (Krakowski Festiwal Filmowy, IDFA, Sundance Film Festival) oraz znalazł się na tzw. krótkiej liście dziesięciu filmów mających szansę na nominację do Oscara 2017. Laureatka Talentu Trójki 2017 (Nagroda Programu 3 Polskiego Radia) w kategorii Film oraz dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Obecnie kończy prace nad krótkometrażowym filmem fabularnym pt. Bliscy z Ewą Kaim i Łukaszem Simlatem w rolach głównych.