Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Krzysztof Fabiański
Galeriafot. Krzysztof Fabiański
 • Działanie sceniczne na temat zewnętrznych i wewnętrznych zanieczyszczeń współczesnego człowieka. Widzowie zostają zaproszeni do ekstremalnej wyprawy na „śmietnik cywilizacji” oraz do refleksji nad ważnymi dla nich wartościami. Kwestia oddechu, łatwości i trudności w oddychaniu – podstawowej funkcji życiowej – tworzy kontekst dla kolejnych etapów podróży. Katastroficzna wizja zagłady miesza się z ekskluzywną ideą przeniesienia życia na inną planetę i optymistyczną wiarą w człowieka. Zapraszamy w podróż tam, gdzie oddech jest bezcenny!

 • Barbara Prądzyńska 

  Aktorka, performerka, twórczyni i pedagożka teatralna, animatorka kultury. Od 1995 r. realizuje projekty w ramach teatrów alternatywnych i niezależnych w Polsce i za granicą (w Niemczech, Holandii, Czechach, Turcji, Meksyku, Indiach), wykorzystując ekspresję fizyczną, wizualność, konteksty site-specific, interaktywność, lokalność. Od wielu lat angażuje się w edukację teatralną i kulturową, pracuje z różnymi grupami marginalizowanymi. Od 2015 r. współprowadzi Fundację Art Junction, w ramach której realizuje działania teatralne w kontekście społecznym.

  Jeff Gburek 

  Gitarzysta, multiinstrumentalista, projektant i kompozytor dźwięku, field-recordist, radio art actionist i poeta. Współpracował m.in. z Tetuzi Akiyamą, Mari Akitą, Keithem Rowe’em, Rafałem Iwańskim, Patrizią Olivą, Hubertem Wińczykiem, Tomkiem Chołoniewskim, Martyną Poznańską, Ravenem Chaconem, Bobem Bellerue, Karoliną Ossowską. Występował m.in. w klubach i muzeach w Paryżu, Berlinie, Bilbao, Krakowie, Warszawie, Toruniu, Gdańsku i Poznaniu. Odbył rezydencje w STEIM w Amsterdamie, Bains Connective w Brukseli, stypendysta w Darmstadt Ferienkurse für Neue Musik. Kurator koncertów w Berlinie i Poznaniu, w tym trzeciej edycji Retrograde w Dromosferze w Poznaniu.

  Izabela Kolka

  Scenografka teatralna i projektantka kostiumów. Absolwentka malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz studiów podyplomowych produkcja filmowa w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Nominowana do brytyjskiej nagrody Barclays Theatre Awards (2000) oraz wymieniona przez Romana Pawłowskiego w rankingu „Najlepsi w
  sezonie 1999/2000”. Wyróżniona Medalem Młodej Sztuki w 2005 r.

 • Koncepcja, reżyseria, działanie sceniczne: Barbara Prądzyńska
  Muzyka na żywo: Jeff Gburek
  Scenografia, kostiumy: Izabela Kolka
  Obsługa techniczna, światła: Jarosław Siejkowski
  Projekcje: Wajzerka
  Konsultacje reżyserskie: Pip Hill
  Głosy: Arek, Basia, Gosia, Karola, Katarzyna, Lidka, Łukasz, Marta, Marika i in.
  Premiera: 29.03.2018, Republika Sztuki Tłusta Langusta, Poznań