Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Lola Oko Eyeonyou Potocki
GaleriaLola Oko Eyeonyou Potocki
 • Motto show formułujemy w języku angielskim i zamykamy w krótkim cytacie: „Don't dream it – be it!”. Z pragnienia zrealizowania się w roli gwiazd pop, dwójka młodych performerów nawiązała współpracę z zespołem muzycznym. Tak powstał projekt: Twoja Lola i Braki. Projekt oparty jest na geście i spektaklu, na słowie mówionym i śpiewanym głosem, raz własnym a raz zapożyczonym. Poprzez działania teatralne oraz bycie jako granie roli Twoja Lola kreuje przesadę i sztuczność, przejaskrawia je do granic absurdu gdzie podział na naturalne-sztuczne zaciera się.

  Prawdziwe show to spektakl/koncert dwójki performerów, który odbędzie się w przestrzeni kompleksu sportowego Citizen w Poznaniu. To tutaj, na brzegu basenu artyści zbliżą się publicznością, wymieszają elementy, atrybuty, konstrukty, wzorce i gesty podczas wykonywania tanecznych utworów, niekiedy znanych, a niekiedy premierowych.

  Ze szminką na ustach, złotymi kolczykami i butami na wysokim obcasie dwie wschodzące gwiazdy muzyki pop porwą widzów show wysoko ponad tęczę.

  Podczas show, 23 osoby spośród publiczności będą mogły wejść do basenu i bawić się w nim wraz ze wschodzącymi celebrytkami sztuk wizualnych i polskiego performensu. Kiedy już zostaną zakwestionowane ostatnie kategorie i ich rozdzielność, Twoja Lola pozostawi publiczność z refleksją, którą najlepiej oddaje hasło: „życie jako teatr”.
   

 • Lola Oko Eyeonyou Potocki

  Arystokratka z pochodzenia, aktywistka z wyboru. Jak efekt domina wywrze wpływ na lokalną społeczność ucząc sztuki pięknego życia. Drag performerka, artystka, wyznawczyni kampu, secesji, art of living i new school of form. Ulubiony kolor: różowy. Znak zodiaku: panna. Motto życiowe: Carpe Diem!


  Twoja Stara

  Drag performerka, drag aktywistka i glam clown! Jej występy inspirowane są wszystkim, co stworzyło z niej potwora: musicalem, kinem klasy B i społeczeństwem, które jest niemiłe. Scenicznie związana z warszawską grupą teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu, aktywistycznie udziela się we wrocławskim stowarzyszeniu Kultura Równości, gdzie szarzy homoseksualną propagandę. Cudaczy na scenie i na marszach równości. Nie jest mężczyzną, nie jest kobietą, jest Twoją Starą, bo Twoja Stara to Twój Stary.

  BRAKI

  Zespół Braki to wrocławski projekt muzyczny trzech artystów: Kasi Konachowicz, Pawła Klimczaka i Janka Stulina. Na swojej debiutanckiej kasecie Under the Face łączą klimaty ambientowe z kosmicznymi brzmieniami lat 90. Razem z Twoją Lolą zabiorą nas w nieznane rejony muzycznego kosmosu.