Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
 • „Tamta Pani by opowiedziała, proszę zapytać tego Pana, no tak Pan Staś dużo pamięta, a ona była tam przedwczoraj...". Narracja dzielnicy zapisana w drogowskazach poleceń. Jak potoczy się ta historia i ile miejsc się na nią składa? Co kryje się pod hałasem remontu, świeżą farbą i drzwiami, które wyrosły nagle? Przejdziemy Jeżycami tak daleko-blisko, jak pozwolą nam jej mieszkańcy i mieszkanki, tropem zmian i ważnych miejsc. Z nietypową mapą w dłoni.

  w ramach cyklu: LOKALNE PRZEBUDOWY
  Ulica św. Marcin od miesięcy igra z przechodniami, zmieniając choreografię codziennych wypraw do pracy, domów i kawiarni. Powoli przyzwyczajamy się do widoku maszyn, płotów i piaskowych kopców. Mijając wizualizacje przygotowane przez projektantów „nowego centrum” Poznania, zastanawiamy się nad rodzącym się kształtem tego miejsca. Jak będzie wyglądało centrum po zakończonym remoncie? Czy planowany zastrzyk energii okaże się wystarczający, by dodać mu sił witalnych? 

     

 • Agnieszka Chlebowska

  Absolwentka wiedzy o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Artystycznego w Kaunas (Litwa). Trenerka, animtorka, artystka działań wokół społeczności, przestrzeni, relacji i przeszłości. Działa w obszarze przemian społecznych, sztuki oraz procesów, które zmieniają relacje w społeczności i (współ)dzielonej przestrzeni, historie, którymi dzielą się z nią ludzie są dla niej inspirującym sposobem na wiedzę i pracę wokół podejmowanych działań.

  Finalistka ogólnopolskiego programu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” dla najciekawszych twórców w dziedzinie animacji kultury, w ramach którego powstał lokalny projekt „dzielnico” skierowany do dzieci, młodzieży oraz mieszkańców Jeżyc. Inicjatywa dzielnico dała początek Fundacji Dzielnico. Inicjatorka wydarzeń artystyczno-społecznych i teatralnych wzmacniających społeczność. Trenerka warsztatów społeczno-artystycznych dla dzieci, młodzieży (m.in. projekt w ramach programu Lato w Teatrze, Fab Lab Jarocin) oraz dla studentów. Jako Latająca Animatorka Kultury Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, diagnozowała potrzeby lokalnej społeczności. Pisze teksty z ludźmi, o ludziach m.in. dla Czasu Kultury. Współpracuje z Galerią Tak – koordynując działania oraz z Design Thinking Institute – prowadząc warsztaty oraz organizując wydarzenia.