Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Jakub Wittchen
Galeriafot. Jakub Wittchen
 • Per-sona pulsuje między głosem ciała a ciałem głosu, między tym, co (nie)widzialne, a tym, co (nie)słyszalne. Wsłuchując się w dźwięk głosu, jego materialność, a zarazem nieuchwytność, składa soniczną sygnaturę ciała. Granice między tym, co wewnątrz, a tym, co na zewnątrz, zacierają się. Głos jest obecnością wykraczającą poza ciało, penetrującą przestrzenie; siłą jednoczącą sensualność i intymność; dynamiką wibrującą w przyjemności, brzydocie, pięknie czy szaleństwie, w tym, co znane i obce.

 • Katarzyna Sitarz

  Tancerka, performerka, choreografka. Fascynatka wielopoziomowej (nie)świadomości ciała, podróżniczka sensorycznych i polifonicznych światów, poszukiwaczka efemerycznych wyładowań głosowych. Od wielu lat zgłębia tajniki tradycyjnego śpiewu, a w szczególności białego głosu, który również eksploruje w swoich performatywnych działaniach. Zajmuje ją istota obecności oraz kolektywizmu. Regularnie tworzy i występuje w Europie goszcząc również w Brazylii, Argentynie, USA, Kanadzie i Azji. Dzięki Tanja Liedtke Foundation wyjechała do Australii by prowadzić badania do projektu „home project” oraz współtworzyć z Lucy Guerin. Nominowana do programu The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative, miała przyjemność pracować z amerykańską choreograf Trishą Brown.

  Stypendystka holenderskiego i polskiego Ministra Kultury i Edukacji oraz danceWEB 2010 przy festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu. Za wcześniejsze prace wyróżniona nagrodami na 8th Solo Dance International Festival w Budapeszcie oraz 11th International Solo-Dance-Theater Festival w Stuttgarcie. Studiowała filologię słowiańską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończyła Rotterdam Dance Academy (Codarts), kształcąc się na wydziale tańca i choreografii. Uczestniczyła w pierwszej edycji eksperymentalnego programu sztuk performatywnych SMASH Berlin.

 • Choreografia, wykonanie: Katarzyna Sitarz
  Dramaturgia: Eleonora Zdebiak
  Opieka artystyczna: Bush Hartshorn
  Produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
  W ramach: Solo Projekt Plus 2016
  Przy wsparciu: Kooperatywa Łaźnia, Fundacja Witryna Kultury w Szczecinie