Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski
  • Co decyduje o naszej tożsamości? Czy lokalność można sobie stworzyć? Stacjonująca w Berlinie, międzynarodowa grupa Future V tworzy platformę tańca dla nieheteronormatywnych osób z doświadczeniami uchodźczymi, w której mogą poczuć się wolni i bezpieczni. Poszerzają granice postrzegania płciowości i seksualności, zamieniając je w ruch. Spotkajmy się z nimi nad jeziorem, by o zachodzie słońca wziąć udział w wyjątkowym, tanecznym show, którego zwieńczeniem będzie ognisko i spotkanie z artystami. Słyszeliście kiedyś o voguingu? Nie? Najwyższy czas to zmienić!

  • Future V powstało w Berlinie w 2017 roku jako platforma dla nieheteronormatywnych osób z doświadczeniem uchodźczym. Zostało założone jako społeczność taneczna dla osób LGBT+. Członkowie regularnie występują na scenie, prowadzą też warsztaty. W 2017 roku fimowiec Michalina Mrozek podążała za Future V nagrywając dokument „Berlin is Burning”, który ma być świadectwem tego, jak taniec może wpłynąć na przepracowanie problemów związanych z płciowością, seksualnością oraz tożsamością. Grupa wierzy we wzmacniający potencjał tańca i queerowej kultury Ballroom, który może wzmocnić wrażliwość międzykulturową i nieheteronormatywną tożsamość uchodźców i uchodźczyń.