Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Piotr Bedliński
Galeriafot. Piotr Bedliński
 • Janusz Orlik: „w stanie ciągłego strachu, niepewności, zagrożenia, potrzeby i wykluczenia… otoczeni przez wydarzenia, którym staramy się nadać jakiś sens, i ludzi, z którymi chcemy, ale nie potrafimy się porozumieć... prowokowani fizycznie, emocjonalnie, mentalnie – wyczerpani… w świecie, w którym czyny zdają się mówić głośniej niż słowa, a słowa już nie są słyszane… gdzie nie chcemy widzieć i boimy się patrzeć”.

 • Janusz Orlik

  Po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach takich choreografów jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne – jest autorem spektakli: Exérèse monoblok (2004), a bliźniego swego jak siebie samego (2006), Live on stage (2008), Święto wiosny (2011), Insight (2013).

  W 2010 roku dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu Forces. W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem Ten Men. W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in. Wysokie obcasy dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, Alfa dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, Adagio dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.
   

 • Reżyseria, choreografia, wykonanie, scenografia: Janusz Orlik
  Reżyseria światła: Janusz Orlik, Łukasz Kędzierski
  Muzyka: Alex Catona
  Realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
  Produkcja: Janusz Orlik
  Koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Michał Łuczak

  Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego