Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Tytus Szabelski
Galeriafot. Tytus Szabelski
  • MAKIETA

    Warsztaty z budowania makiety osiedla Piastowskiego z Igorem Meggerem, prowadzącym pracownię modelarską przy ODK „Na Skarpie”. 
    Start: Dom Kultury „Na Skarpie”

    Po wieloletnim działaniu pracowni modelarskiej na os. Piastowskim oraz międzynarodowych i ogólnopolskich sukcesach modelarzy, jej przyszły status jest niepewny. Z powodu małej frekwencji modelarnia może zostać wkrótce zamknięta. Refleksja nad zmianami, znikaniem poruszyła organizatorów do tego, aby spróbować ożywić dobre wspomnienia. Te z kolei pomogą zaktywizować mieszkańców, wzmocnić ich relacje oraz zsieciować już działających na osiedlu aktywistów.

    „W skali osiedla” to cykl spotkań warsztatowych dla mieszkańców osiedla Piastowskiego i wszystkich fanów blokowisk. Zaplanowany z inspiracji plenerową makietą Rataj, projekt koncentruje się na wspomnieniach mieszkańców. Jest to jeden z czterech projektów, które tworzą program interwencji artystycznych uczestników Akademii Miasta „Mozaika z pamięci”.