Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Marcin Cudo
Galeriafot. Marcin Cudo
 • W jaki sposób taniec w Polsce i Niemczech odzwierciedla zmiany związane z procesem demokratyzacji po 1989 r. oraz rozwijające się relacje między oboma krajami? Gdzie znajduje się źródło energii, dzięki któremu młodzi artyści inicjują swoje projekty zawierające często motywy feministyczne, queer, utopijne i polityczne? Spektakl opowiada o istotnej przemianie tradycyjnych autorytarnych struktur w egalitarne i demokratyczne metody pracy, w których sposób tworzenia, kwestie płci i krytyka instytucji ożywiają obszar choreografii.

 • Peter Pleyer

  Studiował taniec w Europejskim Centrum Rozwoju Tańca (EDDC) / Art Academy Arnhem, NL. Pracował jako tancerz i asystent choreografa z Yoshiko Chuma (NYC) i z Markiem Tompkinsem (Paryż). Od czasu studiów stale współpracuje z Eszter Gal / Budapest. Od 2000 roku Peter mieszka i pracuje w Berlinie, gdzie oddaje się praktycznym i teoretycznym studiom nad tańcem. Peter pracuje często jako artystyczny coach i dramaturg oraz uczy na całym świecie (zwłaszcza nowych metod w treningu tanecznym i kompozycji, w których improwizacja odgrywa istotną rolę). Peter współtworzył także edukację taneczną z zakresu współczesnej choreografii w Berlinie. W latach 2007–2014 był dyrektorem artystycznym festiwalu Tanztage Berlin, a w latach 2012 i 2013 członkiem zespołu programującego Sophiensaele w Berlinie.

  Gościnnie wystąpił w spektaklach m.in. Keitha Hennessy'ego i Antonii Livingstone. Jego ostatnie prace to projekt Visible Undercurrent (2015), solo Ponderosa Trilogy (2015) oraz Cranky Bodies Dance Reset (2017). Peter wielokrotnie występował i uczył w Polsce, pracował jako dramaturg z Marysią Stokłosą, w 2010 roku był opiekunem artystycznym programu Solo Projekt, a w 2016 roku stworzył spektakl Moving the Mirror z udziałem polskich i berlińskich performerów.

 • Dyrekcja artystyczna, choreografia: Peter Pleyer
  Występują: Aleksandra Borys, Oliver Connew, Mor Demer, Ivan Ekemark, Anna Nowicka, Paweł Sakowicz,
  Marysia Stokłosa
  Art direction: Michiel Keuper
  Kuratorki: Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation), Agnieszka Sosnowska (CSW Zamek Ujazdowski)