Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

S. Wiktor / www.cyryl.poznan.pl
GaleriaS. Wiktor / www.cyryl.poznan.pl
  • Osiedle im. Mikołaja Kopernika – wielka płyta z lat 70. Wcześniej były tu pola i sady. Dużo zieleni. Fort VIIIa, schron, park, dwie szkoły, z czego jedna z pływalnią, przedszkola, boiska, place zabaw, parkingi, balkony, bardzo dużo balkonów. Galeria handlowa Piotr i Paweł, Tesco, 3 tzw. „blaszaki", drewniane warzywniaki. Duży, nowoczesny kościół. Klub Osiedlowy Kopernik, bar bistro Kopernik, ulice noszące nazwy astronomów. Osiedle przedzielone jest dwoma dużymi ulicami, które dezintegrują całość. Jego granice są niejednoznaczne, zabudowa niejednorodna – w osiedle wklejone zostały niskie bloki, domki. Znaczące, bliskie sąsiedztwo stadionu i Lasku Marcelińskiego... Jakie Opowieści zostaną nam tutaj opowiedziane?

    A zatem spotkajmy się: my – Goście i my – Gospodarze.
    Goście: poznajmy miejsca, które wibrują energią, opowieściami, zdarzeniami; wysłuchajmy ludzi, którzy noszą w sobie pamięć; przyjrzyjmy się relacjom między mieszkańcami a przestrzenią, która organizuje im codzienność.
    Gospodarze: opowiedzmy o naszym tu mieszkaniu, o specyfice i tożsamości naszego miejsca, podzielmy się historiami – tymi dzisiejszymi i tymi dawnymi, niemal zapomnianymi.
    Wspólnie wyrysujmy Mapę, ważną, osobistą, naszą…


    PROGRAM PIKNIKU NA OSIEDLU KOPERNIKA:
    16:30 – start pikniku
    17:00 – zakopanie „Kapsuły czasu” przez uczniów SP 7 im. Erazma z Rotterdamu
    17:15 – wernisaż fotografii z budowy Os. Kopernika
    17:30 – premiera Mapy Sentymentalnej Os. Kopernika i spacer z Barbarą Prądzyńską
    19:15 – koncert zespołu Żółte Kalendarze

  • Barbara Prądzyńska

    Filolożka, teatrolożka, pedagożka teatru, aktorka, performerka, reżyserka i twórczyni teatralna. Od lat zajmuje się teatrem fizycznym i teatrem społecznie zaangażowanym, pracuje z grupami defaworyzowanymi, prowadzi warsztaty i zajęcia teatralne. Od ponad 20 lat jeździ z teatrem po świecie, podejmując działania międzykulturowe i lokalne. Swoje projekty realizowała w Polsce, Niemczech, Meksyku, na Kubie, w kurdyjskiej części Turcji, Palestynie. Współpracowała z wieloma teatrami i artystami w Polsce i na świecie. Była aktorka m.in.: Teatru Biuro Podróży, teatru Derevo, Teatru Grotest Maru, przez kilka lat współpracowała z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu; obecnie należy do grupy Circus Ferus. Współzałożycielka Fundacji Art Junction, współautorka realizowanych tu projektów. Redaktorka książki Inny Meksyk. Opowieści zapatystów.