Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Archiwum Malta Festival Poznań / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaArchiwum Malta Festival Poznań / fot. Klaudyna Schubert
 • Czy spojrzenie na miasto z dachu wieżowca rzeczywiście pozwala spojrzeć na nie z dystansem? Jak wyobrażenia, potrzeby i marzenia jego mieszkańców mają się do wizji, która jest realizowana? Już po raz czwarty zorganizujemy miejskie wyprawy alpinistyczne, otwierając niedostępne na co dzień dachy najwyższych budynków. Podczas tej edycji festiwalu spoglądając na miasto z góry porozmawiamy o tym, jaka przyszłość je czeka, wspólnie zastanowimy się nad tym, jak mogłoby wyglądać i jakie funkcje spełniać.

  program: Basia Bilon, konsultacje: Michał Czepkiewicz, Franciszek Sterczewski

  17.06 / Remont z góry: dach Hotelu Altus / zbiórka co 30 minut przed Hotelem od strony Świętego Marcina
  Remont ul. Św. Marcin wpisał się już do miejskiego krajobrazu centrum. Nauczyliśmy się chodzić innymi drogami, nie zwracamy już uwagi na hałdy piachu i koparki, gdy drepczemy przez przejścia odgradzające teren budowy. Ostatni tak poważny remont tej ulicy miał miejsce w latach 60., gdy zaczynała się budowa Domów Towarowych Alfa.

  20.06 / Zburzmy coś razem: Bałtyk / zbiórka co 30 minut przy ul. Zwierzynieckiej 7
  Są takie budynki, co straszą. Takie, na które nawet nie spoglądamy pokonując codzienną trasę do pracy czy po kawę. Są też budynki piękne, które podziwiamy, odkrywamy na nowo z różnych perspektyw. Po raz kolejny wejdziemy na dach Bałtyku, który w tym roku otrzymał nagrodę Bryły Roku. W miłym towarzystwie, popijając kompot, porozmawiamy o tym, co warto byłoby wyburzyć, co zmienić, a czego trochę nam jednak szkoda.

  23.06 / Nowe Jeżyce: Omega / zbiórka co 30 minut przy ul. Dąbrowskiego 79A
  Jeżyce czeka kolejny, rodzący wiele pytań i wywołujący obawy mieszkańców, etap zmian. Ogromny, dziś niedostępny dla mieszkańców, fragment osiedla czeka duża przemiana. Co dokładnie tam powstanie? Dla kogo otworzy się ta przestrzeń? Kim będą nowi mieszkańcy? Patrząc na industrialną zabudowę poszukamy odpowiedzi na te pytania razem z Michałem Czepkiewiczem, związanym z Jeżycami badaczem.

  24.06 / Zdobywamy iglicę: Międzynarodowe Targi Poznańskie / zbiórka co 30 minut pod wejściem głównym do Iglicy, wejście na teren MTP przez Hol Wschodni ul. Głogowska 10
  W tym roku po raz kolejny zorganizujemy wyprawę na terenie MTP. Będziemy wchodzili na wybudowaną w 1955 roku budowlę, której konstrukcja, a dokładnie połączenia nitowe, wzorowane były na paryskiej Wieży Eiffla. Podczas tej edycji Korony Poznania po raz pierwszy zdobędziemy Iglicę Targową!