Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
 • Zapraszamy w sentymentalną podróż po Osiedlu Kopernika! Po zakopaniu kapsuły czasu, wernisażu fotografii oraz spacerze śladami mapy sentymentalnej przygotowanej przez Barbarę Prądzyńską skwerek przy ulicy Galileusza wypełnią dźwięki Żółtych Kalendarzy. Zagrają koncert miedzy blokami na finał generatorowego pikniku na Kopernika.

  Gorzowskie Żółte Kalendarze to zespół przekraczający muzyczne konwencje, to „połączenie poezji absurdu, słodkich piosenek i smutku rozpadającego się Gorzowa”. Koncert na Os. Kopernika będzie okazją, aby wspólnie z jego mieszkańcami wyruszyć w radosną muzyczno-astronomiczną podróż po gorzowskim spleenie, który niczym toruński astronom wstrzyma codzienne troski i obróci sfery osiedlowej przestrzeni Kopernika. Muzycy obiecują zagrać piosenki z czasów powstawania tu pierwszych bloków!

  „Płytę Żółtych Kalendarzy odbieram jako wierzgnięcie ironii w coraz bardziej poważnym świecie. To kalejdoskop sposobów na piosenkę: „Ryk syreny” mocno pachnie techno, „Bitelsi” klawiszowym bigbitem, „Askana” noise rockiem, a „Szswaltz” duszną elektroniką Tricky'ego i UL/KR. Dziś o takim albumie umiem powiedzieć tylko: ale super, szkoda, że tak nie grają nastolatki“.
  Jacek Świąder, „Gazeta Wyborcza”

  PROGRAM PIKNIKU NA OSIEDLU KOPERNIKA:
  16:30 – start pikniku
  17:00 – zakopanie „Kapsuły czasu” przez uczniów SP 7 im. Erazma z Rotterdamu
  17:15 – wernisaż fotografii z budowy Os. Kopernika
  17:30 – premiera Mapy Sentymentalnej Os. Kopernika i spacer z Barbarą Prądzyńską
  19:15 – koncert zespołu Żółte Kalendarze

 • Żółte Kalendarze

  Grupa złożona z czołowych postaci gorzowskiej sceny muzycznej. Jej członkowie współtworzyli m.in. formacje: Kawałek Kulki, UL/KR, Wakacje czy Kamiński i Brożek. Zespół z przerwami działa od 2009 roku. W 2010 roku ukazał się debiutancki mini-album „Boli mnie serce i dusza". Grupa wydała w 2016 roku kolejny longplay pt. „The Best Of Żółte Kalendarze", na którym, zgodnie z tytułową deklaracją, znalazły się najlepsze piosenki zespołu z kilku ostatnich lat. Obecnie zespół szykuje się do wydania kolejnej płyty.

  Zespół tworzą:
  Wojciech Brożek – spiew, gitara
  Magdalena Turłaj – śpiew, klawisze
  Maurycy Kiebzak-Górski – klawisze, programowanie
  Maciej Parada – gitara
  Jan Mróz – fx