Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Jagna Firek
Galeriafot. Jagna Firek
 • We wspomnieniach pokolenia przełomu lat 80. i 90. dominują magnetowidy, pierwsze gry wideo i Whitney Houston słuchana na kasecie w polonezie rodziców. Członkowie krakowskiej grupy Romantic Fellas wychowali się w tamtych czasach i z radością do nich sięgają, nie zapominając o technologicznych dobrodziejstwach współczesnego świata. W ich muzyce dominuje tęsknota do barwnych i odważnych sposobów kompozycji sprzed kilku dekad. Sentymentalna tematyka piosenek wchodzi w dysonans z brzmieniem dalekim do czułości i wdzięku. Jak mówią o sobie: Bywamy romantyczni, jednak jesteśmy już dużymi chłopcami.

  Romantic Fellas powstał w 2015 r. z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie zespołu, nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista i autor tekstów. Dołączyli do niego: Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utleyem, Beatą Banasik czy Januszem Radkiem; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row i Astral Balloon, członek Stanisław Słowiński Quintet czy Gadabit; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy So Flow.

  Zespół w składzie:
  Kuba Bugała – wokal
  Jacek Długosz – gitara
  Justyn Małodobry – bas
  Michał Pamuła – perkusja