Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
  • Prawie dwie dekady Paulina Przybysz zachwycała głosem w takich składach jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie siedem długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i Super Jedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby projektów studyjnych i koncertowych, pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee.

    Na wydanym w 2017 r. albumie Chodź Tu po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia". Płyta została doceniona przez branżę muzyczną zdobywając nagrodę Fryderyka w kategorii Najlepszy Album w kategorii Elektronika. Paulina Przybysz wraca tu do muzyki, od której zaczynała swoją karierę, łączy hip-hopowe bity z soulowym wokalem. Ciężka elektronika, trapowe werble przeplatają się z organicznymi samplami, brzmieniem pianina, wiolonczeli czy dźwięków natury. Za produkcje odpowiadają członkowie Night Marks Electric Trio: Marek Pędziwiatr, Spisek Jednego, Adam Kabaciński oraz Zamilska, Teielte, Andres Koper, Sander Mulder, Jacek Antosik i sama Paulina. Jej muzyka w połączeniu ze specyficzną poetyką tworzy opowieść o relacjach, miłości, polityce, wolności, erotyce czy rynku muzycznym. O Chodź Tu można wiele powiedzieć, ale najlepiej opisuje go sama autorka, która mówi, że płyta ta jest przede wszystkim „szczera i trochę bezwstydna”.