Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
  • Według danych UNICEF-u w Turcji zarejestrowanych jest 2,7 miliona syryjskich uchodźców, a więcej niż połowę tej liczby stanowią dzieci. Mieszkający w Stambule palestyński fotoreporter, publikujący m.in. w „New York Times”, „The Guardian”, „Euronews” czy „Al Jazeera”, Ahmed Deeb w swoich pracach dokumentuje wyzysk syryjskich dzieci, które uciekając przed lokalnym niebezpieczeństwem znalazły się w kolejnej sytuacji zagrażającej ich życiu. Opowieść Ahmeda o Syryjczykach szukających schronienia u swoich sąsiadów, będzie pretekstem do rozmowy o sprzecznościach granicznych lokalności.

    w ramach cyklu: HUMAN MIC
    Human Mic to cykl spotkań zainspirowany metodą nagłaśniania demonstracji podczas protestów ruchu Occupy Wall Street. Tegorocznych gości, którzy reprezentują na co dzień różne inicjatywy, splata wspólny mianownik – potrzeba współdziałania z osobami, które toczą każdego dnia walkę o uznanie swojej podmiotowości. Podczas otwartych spotkań zastanowimy się, czym dla różnych osób może być lokalność, dlaczego czasem zawodzi oraz jakiej lokalności potrzebujemy.

  • Ahmed Deeb

    Palestyński fotoreporter mieszkający w Stambule. Przez ostatnie dziewięć lat zajmował się dokumentowaniem konfliktów w Syrii, Palestynie, Izraelu i Egipcie. W ostatnim czasie fotografuje kryzys migracyjnych oraz sytuację uchodźców w Turcji, Grecji i Francji. Jego zdjęcia ukazują się w międzynarodowych mediach (Al-Jazeera, The Guardian, NYT, Wall Street Journal, Telegraph, Washington Post, LA Times, The National). Laureat pierwszej nagrody UN Correspondents Association w 2013 roku, nominowany do nagrody UNICEF Photo of the Year Award 2013, laureat trzeciej nagrody za najlepszą fotografię prasową Thomson Foundation w 2011 roku.