Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Nikos i Katerina Koveou
GaleriaNikos i Katerina Koveou
  • Gdy w 2014 roku na greckie Lesbos z dnia na dzień przybywało coraz więcej wycieńczonych osób, uciekających przed konfliktami zbrojnymi w swoich krajach, Nikos i Katherina, lokalni restauratorzy zdecydowali się zadziałać. Zaczęli od serwowania im bezpłatnych posiłków w swojej restauracji. Z czasem, razem z przyjaciółmi stworzyli społeczność składającą się z mieszkańców, zagranicznych wolontariuszek oraz uchodźców i przekształcili kantynę w miejsce, które jest domem dla wszystkich (HOME for All).

    w ramach cyklu: HUMAN MIC
    Human Mic to cykl spotkań zainspirowany metodą nagłaśniania demonstracji podczas protestów ruchu Occupy Wall Street. Tegorocznych gości, którzy reprezentują na co dzień różne inicjatywy, splata wspólny mianownik – potrzeba współdziałania z osobami, które toczą każdego dnia walkę o uznanie swojej podmiotowości. Podczas otwartych spotkań zastanowimy się, czym dla różnych osób może być lokalność, dlaczego czasem zawodzi oraz jakiej lokalności potrzebujemy.

  • Katherina Koveou i Nikos Katsouris

    Greckie małżeństwo, które w obliczu trwającego kryzysu migracyjnego zdecydowało się zmienić dotychczasowe życie i przekształcić swoją restaurację na otwartą dla wszystkich uchodźczyń i uchodźców przybywających do Lesbos. HOME for All stało się miejscem, w którym za pomocą przyjaciół małżeństwa, wolontariuszy oraz uchodźców wszyscy mogą poczuć się jak w domu. W restauracji prowadzonej przez Katerinę i Nikosa nie ma podziałów na lokalsów, uchodźców czy wolontariuszy – wszyscy są mile widziani, aby razem gotować, jeść, tańczyć, tworzyć czy po prostu móc na chwilę odpocząć i się ogrzać.