Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Glory Hole, OHNO COOPERATION/ fot. Archiwum artysty
GaleriaGlory Hole, OHNO COOPERATION/ fot. Archiwum artysty
 • Glory Hole: cyniczna wariacja na temat dziury w ścianie w białej, czystej przestrzeni galerii. W tym sztucznie wykreowanym, chronionym miejscu nie można podjąć żadnego ryzyka. Widzowie i artyści robią to, czego się nauczyli. Sam tytuł jest ograniczeniem, ponieważ sens podejmowanych działań polega na ciągłej zmianie, a zarazem pozostaje niezmienny.

 • OHNO COOPERATION

  W 2006 r. Maarten Seghers założył z Janem Lauwersem i Elke Janssens Ohno Cooperation. Razem tworzą performansy, wideo, instalacje i muzykę, zapraszają też innych artystów i muzyków do współpracy, a jej efekty prezentują w kraju i za granicą w postaci wystaw i koncertów. Kluczowa dla ich pracy jest konfrontacja z innymi twórcami i grupami, takimi jak: Jean-Marc Montera, Eric Sleichim, Nicolas Field, Rombout Willems, Egill Sæbjörnsson, Michael Fliri, Nico Leunen, Fritz Welch, Peeesseye, Pontogor, Idan Hayosh, Rachel Lowther, Jaime Fennelly, Roberta Gigante.

  Performansy, wystawy i koncerty Ohno Cooperation były pokazywane m.in.: w muzeum BOZAR (Bruksela), w La Condition Publique (Roubaix), CC Strombeek i Campo (Gandawa), Air Antwerpen (Antwerpia), Künstlerhaus Mousonturm (Frankfurt nad Menem) oraz na festiwalach Spielart (Monachium) i Festival Temps d'Images (Noisiel, Marne-la-Vallée).
   

 • Zdjęcia: Benoît Gob, Gwen Laroche, Victor Lauwers, Oscar van der Put
  Montaż: Gwen Laroche, Gert Verboven
  Dźwięk: Pierrick Drochmans
  Asystentka: Josephine Dapaah