Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

S. Wiktor / www.cyryl.poznan.pl
GaleriaS. Wiktor / www.cyryl.poznan.pl
 • Zapraszamy w sentymentalną podróż po Osiedlu Kopernika

  Barbara Prądzyńska, poznańska artystka i badaczka, przez kilka miesięcy spotykała się z tymi, którzy pamiętają początki osiedla oraz z jego najmłodszymi mieszkańcami. Wspólnie pracowali nad stworzeniem Mapy Sentymentalnej „Kopernika”. W ramach Festiwalu Malta poprowadzą spacer po miejscach, które skrywają osiedlowe historie i mikropowieści o współczesnej codzienności.

  Spacer poprzedzą piknik sąsiedzki, zakopanie „Kapsuły czasu” – przygotowanej przez Uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Erazma z Rotterdamu – oraz wernisaż wystawy zdjęć z budowy os. Kopernika.

  Na finał zagrają Żółte Kalendarze. „To połączenie poezji absurdu, słodkich piosenek i smutku wprawia w dobry nastrój! Szkoda, że tak nie grają nastolatki" – poleca Jacek Świąder z „Gazety Wyborczej”. Muzycy obiecują zagrać piosenki z czasów powstawania tu pierwszych bloków!

  Plan wydarzeń:
  16:30 – piknik
  17:00 – zakopanie Kapsuły czasu
  17:15 – wystawa archiwalnych zdjeć: wernisaż
  17:30 – spacer: poznajmy osiedle od podszewki, odwiedzając miejsca ważne z perspektywy mieszkańców i mieszkanek os. Kopernika. Spacer poprowadzi Barbara Prądzyńska
  19:15 – koncert Żółtych Kalendarzy