Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Malta Festival Poznań 2017 / fot. Klaudyna Schubert
GaleriaMalta Festival Poznań 2017 / fot. Klaudyna Schubert
 • Finał instalacji Blank Space chcemy stworzyć wspólnie z Wami. Zapraszając twórców i twórczynie wielu dziedzin: dźwięku, słowa i choreografii, spróbujemy przekroczyć słowo linearne, twarde i jedno: nienawiść. Improwizacje zbudowane z treści zapisanych na ścianach przez odwiedzających, w procesie tworzenia się instalacji, będą próbą rozwiązania współczesnej zagadki: czy wolność słowa kończy się tam, gdzie zaczyna się mowa nienawiści?

 • Krystyna Lama Szydłowska

  Performerka/choreografka/tancerka/animatorka kultury/pedagożka tańca, absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (kierunek kompozycja i techniki tańca), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia (studia magisterskie). Wciąż szuka nowych dróg rozwoju i edukacji. Działa na pograniczu dyscyplin, głównie we współpracy z muzykiem Dawidem Dąbrowskim. Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację Kinestrefa, by wspólnie tworzyć oraz dzielić się tym, co już wiedzą. Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, w którym tworzy społeczność skupioną wokół tańca i sztuk performatywnych. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim – szczerej obecności scenicznej. Kocha cukier.

  Dawid Dąbrowski

  Muzyk, kompozytor teatralny, performer. Skomponował muzykę do spektakli w reż. Iwo Vedrala: „Słodka Fibi” (Teatr Niekonsekwentny w Szczecinie), „Śmierć Pracownika”, „Ścielę wieczne łoże” (Teatr Polski w Poznaniu), „Śmierć Komiwojażera” (Teatr im. Węgierki w Białymstoku) oraz  „Wieczny Kwiecień” reż. Agnieszka Korytkowska-Mazur (Teatr Polski w Poznaniu), „Opowieści z niepamięci” reż. Duda Paiva (Teatr Animacji w Poznaniu). Współorganizator festiwalu Gadafest. Aktualnie tworzy projekty audiowizualne: „resmover”, „Foton Bombers”, „NIE/WIEM”, „Eternit”, „Random Mode”. Ostatni projekt – „Granica” powstał przy współpracy z fundacjami z Ukrainy (Artpole, Platforma TIO). Został on zaprezentowany w tym roku w Mariupolu, Kijowie i Poznaniu.

  Izabela Sitarska

  Absolwentka Intermediów na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swoich pracach kieruje się tematem możliwości ludzkiej psychiki, jej defektami i wpływem na otoczenie. Aranżuje sytuacje przestrzenne, reżyserując zastaną rzeczywistość. Współpracuje w grupach osób, tworząc scenariusze oraz role dla performerów. Używając języka teatralnego balansuje pomiędzy mediami. „Poetyka to nieodłączny charakter moich realizacji, interesuje mnie wszystko, co nie jest zamknięte ramami czystej świadomości. Ufam temu, co wypływa z uczuć i emocji, energii i intuicji” – mówi artystka.