Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Jędrzej Nowicki
Galeriafot. Jędrzej Nowicki
 • Traktując dar i spotkanie jako metody twórcze, artystka uczyniła punktem wyjścia podarowane jej dziewczyńskie pamiętniki oraz serię spotkań, dyskusji i warsztatów z dziewczynami i młodymi kobietami wokół zebranej kolekcji zapisków. Bezpośrednio zapisane doświadczenia dorastania stały się podstawą dla opowieści o świecie widzianym z perspektywy kształtującego się kobiecego podmiotu. Surowość, witalność, niezgrabność, szczerość, nadmiar emocji, a do tego humor – dziewczyńska energia przeniesiona z kart pamiętników w przestrzeń teatru. Dziewczyny opisują świat to efekt wiosennej rezydencji Aleksandry Jakubczak w poznańskiej Scenie Roboczej.

 • Aleksandra Jakubczak

  Reżyserka, autorka instalacji. Ukończyła wiedzę o teatrze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i reżyserię w Akademii Teatralnej w Warszawie. Zrealizowała spektakle dokumentalne Zachem. Interwencja (wspólnie z Gosią Wdowik, 2013) i Wietnam/Warszawa, który wszedł do repertuaru Teatru Powszechnego (2015), przedstawienia Serdeczny (2013), Po co psuć i tak już złą atmosferę (2015), Great Poland, instalacje performatywne Czemu do ciebie nie piszę (wspólnie z Magdą Szpecht) i Przestrzeń prywatna, a także performans Epic Fail. An Excercise. Współpracowała m.in. z Teatrem Powszechnym i TR w Warszawie, Teatrem Polskim w Poznaniu, festiwalem Friday Island w Luksemburgu.

 • Kreacja i performance: Paula Maria Głowacka, Cristina Ferreira, Lena Schimscheiner
  Kreacja i przestrzeń: Jana Łączyńska
  Dźwięk: Grażyna Biedroń
  Konsultacje: Zofia Krawiec, Katarzyna Sikora
  Koncepcja i reżyseria: Aleksandra Jakubczak
  Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
  Premiera: 27 IV 2018