Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Thomas Zamolo
Galeriafot. Thomas Zamolo
 • Dance Is Ancient to siedmiogodzinna impreza, której gospodarzem jest Frédéric Gies, z DJ Fiedelem za konsoletą. Wraz z Antonem Stoianovem (rzeźba) i Thomasem Zamolo (światła) tworzą rytualną przestrzeń, w której publiczność zanurza się w cielesnym, zmysłowym, emocjonalnym, społecznym i duchowym wymiarze tańca. Taniec Giesa stanowi katalizator przeżyć uczestników, a set techno Fiedela zabiera ich w podróż przez intensywne krajobrazy. Projekt wynosi clubbing na nowy poziom, przenosząc uwagę z powrotem na parkiet i na magiczną moc tańca.

 • Frédéric Gies

  Mieszka w Sztoholmie i pracuje na polu tańca eksperymentalnego. Jest kierownikiem programu studiów magisterskich „Choreografia” na Uniwersytecie Sztuk w Sztokholmie. Swoje prace tworzy sam albo we współpracy z innymi choreografami (Anna Pehrsson, Jefta van Dinther, DD Dorvillier, Manuel Pelmus, Isabelle Schad, Alice Chauchat, Frédéric de Carlo, and Odile Seitz) albo artystami innych dyscyplin (Fiedel, Anton Stoianov, Daniel Jenatsch, Andrea Keiz, Gavin Young). Tańczył również w spektaklach innych choreografów, takich jak Cristina Caprioli, Jefta van Dinther, Antonja Livingstone, Petra Sabisch and Isabelle Schad. Jego ostatnie prace są ściśle związane z muzyką techno i jego doświadczeniami z klubów i rave’ów. Współpracował w nich w DJ-em Fiedelem oraz artystą wizualnym Antonem Stoianovem.

 • Taniec: Frédéric Gies
  DJ: Fiedel
  Światło: Thomas Zamolo
  Rzeźba: Anton Stoianov
  Współprodukcja: Weld and Skogen
  Finansowanie: Kulturrådet
  Przy wsparciu: Konstnärsnämnden