Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Concert by a Band Facing the Wrong Way, Maarten Seghers/ fot. Morgane Benyamina | Fritz Welch
GaleriaConcert by a Band Facing the Wrong Way, Maarten Seghers/ fot. Morgane Benyamina | Fritz Welch
 • premiera

  Portret grupy dekadenckich „zachodnioeuropejskich" artystów niestrudzenie zmierzających naprzód. Nie jest jasne, czy uciekają od nędzy świata, który nie jest ich, czy też gnają w jego kierunku. Generują dziką energię, która eksploduje pozbawionym granic optymizmem, zatracającym wszelkie poczucie orientacji. Dźwięki, światła i gesty rozsadzają ściany teatru.

  Śpiew odbija się od ściany, przechodzi przez nią, czasami ściana się przesuwa. Albo i nie – wtedy wszyscy i wszystko na nią wpadają. Wszelki wysiłek komunikacji w obrębie spektaklu-koncertu jest nieskończony, a zarazem źle wyreżyserowany. To, co zostaje wykrzyczane, można bez trudu usłyszeć, ale niekoniecznie zrozumieć. Liczy się sam podjęty wysiłek. To on jest tematem wydarzenia.

 • Maarten Seghers

  MAARTEN SEGHERS tworzy obiekty, instalacje, performansy i muzykę. Jest członkiem Needcompany od 2001 r. Nie tylko występuje jako aktor w spektaklach w reżyserii Jana Lauwersa i Grace Ellen Barkey, lecz także komponuje do nich muzykę.

  W 2006 r. razem z Janem Lauwersem i Elke Janssens założył OHNO COOPERATION. Razem tworzą przedstawienia, prace wideo, instalacje i muzykę. OHNO COOPERATION zaprasza także innych artystów i muzyków do współpracy, a jej efekty pokazuje w ramach serii międzynarodowych wystaw i koncertów.

  Maarten Seghers działa również w pojedynkę. Jego solo What Do You Mean What Do You Mean and Other Pleasantries (2014), ukazujące w zabawny i bezkompromisowy sposób praktyki artystyczne, w których absurd przeplata się z pięknem i nieuniknioną niedolą, było nominowane w Wiedniu do Prix Jardin d'Europe dla choreografów. W spektaklu O or The Challenge of This Particular Show Was to Have Words Ending in O (2016) Seghers współpracował z kolei z artystami, muzykami i tancerzami: Fritzem Welchem, Simonem Lenskim, Nicolasem Fieldem i Mohamedem Toukabri, dla którego napisał pieśń o hałasie, z jakim wiąże się każde pocieszenie.
   

 • Reżyseria, kompozycja: Maarten Seghers
  We współpracy z: Nicolas Field, Rombout Willems
  Asystent reżysera: Morgane Benyamine

  Dźwięk: Pierrick Drochmans
  Światło: Ken Hioco
  Kierownik produkcji: Marjolein Demey
  Wsparcie techniczne: Saul Mombaerts
In
  Współpraca: Lot Lemm

  Produkcja: Needcompany
  Koprodukcja: L'Auditori & Festival Grec de Barcelona, Malta Festival Poznań
  Finansowanie: Tax Shelter Measure Of The Belgian Federal Government, Casa Kafka Pictures Tax Shelter Empowered By Belfius – Isabelle Molhant, Valérie Daems, Christel Simons

  Wyprodukowane przy wsparciu systemu Tax Shelter Federalnego Rządu Belgii oraz władz Flandrii