Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Bryan Eubanks
Galeriafot. Bryan Eubanks
 • W swojej praktyce Maria Zimpel poszukuje nowego języka ruchowego. Odrzuca nieaktualne według niej formy i narzędzia tworzenia ruchu i wypracowuje nowe. Z tych poszukiwań wyłania się choreografia, w której ucieleśniona wyobraźnia staje się siłą twórczą. Taniec opiera się tu na ruchu generowanym przez odnajdywanie energetycznych pasm w ciele na podstawie map wewnętrznych. Pasma te, obudzone w cielesności, pozwalają̨ przeistaczać się ciału performerki w nowe organizmy, nowe formy życia.

 • Maria Zimpel

  Choreografka, tancerka. Studiowała taniec i choreografię w HZT (Inter-University Centre for Dance) i na Universität der Künste w Berlinie oraz kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Czerpie z somatyki i autobiograficznej abstrakcji, jej spektakle to różne formy tworzenia intensywności. Jest autorką prac solowych i grupowych. Debiutowała w Wiedniu w 2011 roku. Jako tancerka pracowała głównie z Isabelle Schad, Rosalind Crisp, Kat Valastur, obecnie z Karolem Tymińskim. Z Bryanem Eubanksem współpracuje od 2014 roku.

 • Choreografia, taniec: Maria Zimpel
  Muzyka: Bryan Eubanks
  Projekt obiektu przestrzennego, kostium: Dorota Kabała / We Design for Physical Culture
  Konstrukcja obiektu: Alessandro Gagliardi / ThinkDO Studio 
  Projekt i inżynieria oświetlenia: Paweł Winiarski
  Produkcja: CSW Zamek Ujazdowski / Program rezydencyjny „Nadawanie i przyjmowanie formy”
  Koprodukcja: Maria Zimpel

  Specjalne podziękowania dla Centrum Łowicka w Warszawie, za udostępnienie studia do pracy