Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Jakub Wittchen
Galeriafot. Jakub Wittchen
 • BLUR.close up poszukuje wizualnej i fizycznej reprezentacji emocjonalnej kondycji, w której zostajemy pozbawieni rozpoznanych i powszechnie akceptowanych punktów odniesienia oraz bezustannie – w makro- i mikroskali – doświadczamy sfragmentaryzowanej rzeczywistości pełnej skrawków obrazów i dźwięków, szczątków informacji, odprysków idei i ideologii. Inspirowany malarskim gestem celowego rozmazywania obrazu (ang. blur), spektakl eksploruje możliwość „rozmaz(yw)ania” w kontekście ciała i choreografii.

 • Joanna Leśnierowska

  Dramaturg, krytyczka, kuratorka tańca i performerka. Od 2004 roku prowadzi w Poznaniu program taneczny Stary Browar Nowy Taniec prezentujący najnowsze osiągnięcia współczesnej choreografii oraz intensywnie wspierający rodzimych twórców. Pracuje również jako opiekun młodych choreografów w ramach programu SOLO PROJEKT oraz jako dramaturg, performer i artystyczny konsultant polskich i międzynarodowych artystów (takich jak Janusz Orlik, Renata Piotrowska, Arkadi Zaides, Minimetal, Lia Haraki, Márta Ladjánszki).

 • Pomysł & kompozycja: Joanna Leśnierowska
  Wykonanie: Aleksandra Borys
  Scenografia i kostium: Michiel Keuper
  Światło: Joanna Leśnierowska (przy współpracy koncepcyjnej Jana Maertensa / with the conceptual
  collaboration of Jan Maertens)
  Dźwięk & realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
  Trening głosu: Katarzyna Sitarz
  Oprawa graficzna: Michał Łuczak
  Produkcja: Joanna Leśnierowska
  Koprodukcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
  Przy wsparciu: wpZimmer Antwerp, Visegrad Artist Residency Program for Performing Arts (VARP-PA), MAAT Festival