Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria
  • Inscenizowane czytanie dramatu Stefana Hertmansa Antygona w Molenbeek w reżyserii Anny Smolar (tłum. Jerzy Koch) będzie towarzyszyć spotkaniu ze Stefanem Hertmansem.

    W niezwykle poetyckim, teatralnym monologu inspirowanym tragedią Sofoklesa Stefan Hertmans opisuje historię młodej muzułmańskiej kobiety, która próbuje odebrać od władz ciało swojego brata-terrorysty. Autorem muzyki do czytania jest Michał Górczyński. W roli Antygony wystąpi Małgorzata Gorol. Będzie to pierwsza prezentacja dramatu w Polsce.

    Sponsorem wydarzenia jest Przedstawicielstwo Generalne Rządu Flandrii przy Ambasadzie Belgii w Polsce.

  • Anna Smolar

    Polsko-francuska reżyserka teatralna, tłumaczka, absolwentka paryskiego uniwersytetu Sorbonne-Nouvelle, gdzie ukończyła literaturoznawstwo. Jej pierwszym głośnym spektaklem byli Aktorzy prowincjonalni, wystawieni wspólnie z Agnieszką Holland w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Kolejne to m.in. Aktorzy żydowscy w warszawskim Teatrze Żydowskim, Dybuk z Teatru Polskiego w Bydgoszczy czy zrealizowana w Centrum Nauki Kopernik, a grana w Nowym Teatrze w Warszawie Henrietta Lacks. Laureatka Paszportu Polityki (2016) „za teatr kameralny i empatyczny, z polotem i humorem podejmujący tematy zepchnięte na margines".