– Jeden z poważnych problemów Kościoła to jest problem organizacyjny. Te wszystkie eminencje, ekscelencje, do tego purpura i guziki. Nie wyobrażam sobie, żeby kiedyś św. Paweł powiedział do św. Piotra „eminencjo". Ale to się zmieni – mówił podczas ostatniego spotkania z cyklu debat „Skacząc w wiarę” o. Ludwik Wiśniewski.
Rozmową z o. Ludwikiem Wiśniewskim – domunikaninem, legendarnym duszpasterzem akademickim – zakończyliśmy cykl spotkań wprowadzających do Idiomu „Skok w wiarę”, który będzie tematem Malta Festival Poznań 2018. Od października 2017 roku w debatach, których gosporzadem był o. Tomasz Dostatni, uczestniczylu: Olga Tokarczuk, ks. Adam Boniecki, Agnieszka Holland, Zenon Laskowik oraz o. Ludwik Wiśniewski.
fot. Maciej Zakrzewski