Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Dawid Majewski
Galeriafot. Dawid Majewski

15 września w ponad 40 miejscach parkingowych w Poznaniu odbyła się szósta edycja międzynarodowej akcji Park(ing) Day – ulicznego święta w mieście, podczas którego zamieniamy parkingi w kawiarnie, czytelnie, zielone ogródki. Razem z restauratorami, barmankami, aktywistami i animatorkami kultury zmieniliśmy miejsca parkingowe w ogródki do siedzenia, jedzenia, picia, rozmów – podkreślając ich kulturalno-towarzyską funkcję.

Nie zapominamy jednak o potrzebie parkowania w mieście, ponownie zwracamy szczególną uwagę na zalety parkingów podziemnych i buforowych. Tradycją już stało się zejście na finał do miejskich podziemi. W tym roku na poziomie -3 parkingu pod placem Wolności AUTO-PARK oglądaliśmy film „Urodzeni mordercy” z 1994 roku w reżyserii Olivera Stone’a oraz wysłuchaliśmy muzycznego performansu Grzegorza Krzyśko „Plac zabaw” – miłosnej historii opowiedzianej piosenkami Kory – oraz koncertu elektronicznego duetu GRETA, który wraz z Grzegorzem Krzyśko współtworzy Paweł Zimmerman. 

Malta Festival Poznań po raz kolejny włączyła się w, organizowany przez Miasto Poznań, Tygodzień Zrównoważonego Transportu.

Niech żyją poznańskie ulice!