Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert

Piosenki i muzyka filmowa Zygmunta Koniecznego w nowych, orkiestrowych aranżacjach z udziałem wyjątkowych solistów: Cezarego Duchnowskiego, Agaty Zubel, Bartłomieja Wąsika i Andrzeja Bauera oraz Orkiestry Collegium F pod batutą Marcina Sompolińskiego.

Zygmunt Konieczny, kompozytor kabaretu literackiego Piwnica pod Baranami, tworzył muzykę do tekstów znakomitych polskich poetów. Utwory takie jak Ta nasza młodość, Grande Valse Brillante czy Oczy tej małej wykonywane przez Ewę Demarczyk, Magdę Umer czy Annę Szałapak na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki popularnej.

Projekt Konieczny…? Koniecznie! to zderzenie legendarnych utworów z elektroakustyczną interpretacją Cezarego Duchnowskiego, wokalem Agaty Zubel oraz instrumentalną wirtuozerią pianisty Bartłomieja Wąsika i wiolonczelisty Andrzeja Bauera. Koncert w Parku Wieniawskiego zakończył 28. edycji Malta Festival Poznań.