Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Premiera „Mesjaszy” / fot. Maciej Zakrzewski
GaleriaPremiera „Mesjaszy” / fot. Maciej Zakrzewski

Drugiego dnia festiwalu w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się premiera spektaklu, którego Malta była koproducentem. Mesjasze (albo skoro nie zostało nam już nic do wierzenia, to czy wolno nam podważać coś, w co na nowo moglibyśmy uwierzyć?) to tragikomiczna fantazja, montażem źródeł i historyczna rozprawa o polskiej duszy w jednym. Przedstawienie w reżyserii Anety Groszyńskiej i z dramaturgią Jana Czaplińskiego oraz Marcina Kąckiego powstało w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O mesjanizmie rozmawialiśmy również z Adamem Michnikiem, który był kolejnym gościem maltańskiego Forum. 

W sobotę otwarte zostały również wystawy Generatora Malta – Trzeci bezpieczny kraj, Dokument tożsamości poproszę oraz Skala przemian. Wieczorem scenę na placu Wolności przejął zespół Romantic Fellas, a następnie NOS – Michał Nogaś, Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska – ulubione trio maltańskiego silent disco.