Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Za nami pierwszy weekend z Akademią Miasta i nową drużyną. Z Katarzyną Chajbos i Jakubem Walczykiem z Centrum Praktyk Edukacyjnych diagnozowaliśmy potrzeby lokalnej społeczności osiedla Kopernika. Narzędzia badawcze testowaliśmy w terenie − fotospacer, sonda balonowa, osiedlowe konsultacje, wywiad z ekspertem poznane w praktyce! Kopernik przywitał nas słońcem.

Na spacer po przeszłości, lokalnych legendach i prywatnych historiach mieszkańców i mieszkanek blokowiska zabrała nas Basia Prądzyńska, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 i pani Stanisława. Nieoczywiste funkcje wind i balkonów w 11-piętrowych blokach, testowane w latach 90-tych, zdradził nam Jacek Sobczyński. Dzięki Klub Kopernik za serdeczne przyjęcie i gorącą herbatę po spacerze zakończonym o zmroku.

zdjęcia: Maciej Zakrzewski

Akademia Miasta to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu Szkoła Widza, przy wsparciu finansowym Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.