Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

28. Malta Festival Poznań startuje już dzisiaj! Festiwal oficjalnie otworzy Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak – zapraszamy o godzinie 18:30 na plac Wolności.

Jak co roku chcemy otworzyć Maltę wspólnie z poznaniankami i poznaniakami – tym razem poprzez wspólne, spektakularne zburzenie kartonowej repliki wieży Zamku Przemysła. Dwudziestometrowa kopia „wieży Gargamela” powstawała w ostatnich dniach dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, którzy działali pod okiem francuskiego artysty Olivier Grossetête'a. 15 czerwca o godzinie 19:30 przy fontannie na placu Wolności zburzymy wieżę i rozpoczniemy maltańskie święto!

Projektowi towarzyszyć będzie dyskusja Wierzę w wieżę, podczas której zapytamy o to, czym jest architektoniczna pamięć miasta i kto ją kształtuje? Gdzie przebiega granica między kiczem a twórczą wariacją na temat przeszłości? Spotkanie odbędzie się 15.06 o g. 17:00 na placu Wolności.