Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Finałowy projekt programu Lech Starter – Mobilne meble dla miasta, którego inicjatorem jest Fundacja Malta ma szansę otrzymać grant w wysokości 100 tysięcy złotych! Wszystko leży w rękach mieszkańców, którzy swoimi głosami zadecydują o wygranej – dlatego mobilizujemy poznaniaków i poznanianki do wspólnych starań o wygraną.

Pamiętacie jak wygląda plac Wolności w trakcie Festiwalu Malta? Zielone poduchy z trawy, hamaki, żółte stoliki, krzesła, ławki. Zaprojektowaliśmy je w 2013 roku z Jolą Starzak i Dawidem Strebickim – poznańskimi architektami – tak, żebyście mogli oglądać spektakle, gotować, randkować, cieszyć się sztuką i spotkaniami z ludźmi. Na placu Wolności po raz pierwszy w ramach Malta Festival Poznań stanął klub festiwalowy i wystartował Generator Malta – przestrzeń działań społeczno-artystycznych, uwrażliwiająca na miasto, sąsiadów, aktywizm, docierająca do różnych społeczności, integrująca środowiska i umożliwiająca międzypokoleniowe spotkania.

Z pomocą mobilnych mebli organizujemy również muzyczny Festiwal Nostalgia, zajmujemy ulice podczas Parking Day, poznajemy i animujemy osiedla z Akademią Miasta. Meble pożyczamy różnym poznańskim inicjatywom m.in. Scenie Roboczej, Kołorkingowi Muzycznemu, Garażówce Poznańskiej, Galerii Tak. Przez ostatnich 5 lat z mebli korzystało prawie 400 000 osób na 1500 wydarzeniach w ponad 60 lokalizacjach! Ze względu na intensywną eksploatację uległy one jednak naturalnemu zużyciu i dziś większość nie nadaje się do użytku, dlatego pragniemy zbudować nowe.

Planujemy zakup krzeseł oraz stworzenie autorskich projektów. Meblami będziemy dzielić się z instytucjami kultury, organizacjami, sąsiadami, wszystkimi, którzy będą chcieli działać kulturalnie w naszym mieście. Z ich pomocą planujemy zaprosić mieszkańców na kilkadziesiąt działań w różnych dzielnicach Poznania: społecznie zaangażowane rezydencje artystyczne, wystawy, koncerty między blokami, pikniki w ogrodach społecznościowych, pokazy filmowe w pustostanach.

Żeby to się stało, potrzebujemy Waszych głosów!
Codziennie (aż do 17 maja, do godziny 23:59) można oddać jeden głos na stronie organizatora.

JAK GŁOSOWAĆ?

  1. Głosować można codziennie bez rejestracji, poprzez stronę organizatora. TUTAJ
  2. Należy wpisać swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie odznaczyć, że ukończyło się 18. rok życia i kliknąć PRZEJDŹ DALEJ.
  3. Nasz projekt znajduje się w kategorii GRANTY jako piąty projekt Mobilne meble dla miasta – wystarczy kliknąć GŁOSUJ.

Liczy się liczba głosów, każdego nowego dnia możesz oddać głos ponownie na Mobilne meble dla miasta, aż do 17 maja.

Umeblujmy razem Poznań!