Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria

Fundacja Malta zaprasza dzieci do udziału w drugiej edycji Sztuczek Publicznych – bezpłatnych, twórczych warsztatów miejskich. Podczas sześciu spotkań, z kilkunastoma młodymi mieszkańcami osiedla Kopernika, poprzez zabawę ze sztuką będziemy badać ich codzienne otoczenie, testować relacje z sąsiadami i przechodniami oraz interweniować w przestrzeń pomiędzy blokami. 

Dla kogo?
Tegoroczna odsłona „Sztuczek” adresowana jest do dzieci w wieku 8-12 lat, mieszkających na Osiedlu Kopernika.

O czym?
Idea jest prosta. Weźmiemy na warsztat kilka najciekawszych projektów artystycznych, zrealizowanych w przestrzeniach publicznych i wspólnie z uczestnikami spróbujemy je zinterpretować i odtworzyć między blokami na os. Kopernika. Zabawom na świeżym powietrzu będą towarzyszyć poznawanie najciekawszych działań artystycznych, wspólne planowanie akcji, rozmowy o mieście, sąsiedztwie i tym, jak sztuka może wpływać na relacje między ludźmi. Nasze działania inspirowane będą realizacjami, które weszły do kanonu sztuki w przestrzeni publicznej m.in. Pawła Althamera „Bródno 2000”, Izy Rutkowskiej „Żywopłot” czy NeSpoon „Biżuteria dla miasta”.

Z kim?
Warsztaty poprowadzą Zofia Małkowicz i Elżbieta Niewiadomska – artystki i animatorki, z wieloletnim doświadczeniem prowadzenia warsztatów twórczych dla dzieci w szkołach, instytucjach kultury i na festiwalach artystycznych.

Gdzie?
Zajęcia będą odbywać się w Klubie Kopernik (ul. Galileusza 8) oraz na świeżym powietrzu.

Terytorium twórczych działań będzie Osiedle Kopernika – architektoniczny mikroświat doskonale znany młodym mieszkańcom. To przestrzeń z jednej strony „udomowiona”, wspólna, zamknięta za bezpiecznym murem budynków, a z drugiej strony na tyle duża i majestatyczna, by można było poczuć się w niej obco. Chcemy oddać głos dzieciom: wspólnie z nimi popatrzymy na przestrzeń osiedla z ich perspektywy, oswoimy jej niezbadane i dzikie elementy, a także wypracujemy nowe więzi z otoczeniem i sąsiadami.

Kiedy?
Pierwsze warsztaty odbędą się 8.10.2018, w godzinach 16:30-18:30. Kolejnych pięć spotkań będzie odbywać się w poniedziałki, o tej samej porze.

Jak się zgłosić?
Zgłoszenia (imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania) prosimy wysyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Koncepcja: Maja Brzozowska-Brywczyńska, Elżbieta Niewiadomska, Joanna Pańczak

Projekt jest częścią programu „Szkoła widza”, realizowanego przez Fundację Malta, finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.