Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria

Twórcze warsztaty dla dzieci oraz kurs dla dorosłych, którzy kochają i chcą rozwijać miasto – tak wygląda plan na kolejny sezon „Szkoły widza”, czyli programu edukacyjnego Fundacji Malta.

Sztuczki Publiczne – dzieci robią sztukę w mieście

Młodych mieszkańców osiedla Kopernika zapraszamy do udziału w Sztuczkach Publicznych – bezpłatnych, twórczych warsztatach miejskich. Poprzez zabawę ze sztuką uczestnicy będą badać swoje codzienne otoczenie, testować relacje z sąsiadami i przechodniami oraz interweniować w przestrzeń pomiędzy blokami. Przyjrzą się najciekawszym projektom artystycznym, które weszły do kanonu sztuki w przestrzeni publicznej i spróbują je zinterpretować, a także odtworzyć między blokami na os. Kopernika – będą to m.in. „Bródno 2000” Pawła Althamera, „Żywopłot” Izy Rutkowskiej czy „Biżuteria dla miasta” NeSpoon.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 października. Zgłoszenia (imię i nazwisko, wiek dziecka, miejsce zamieszkania) należy wysyłać na adres: zapisy@malta-festival.pl. Liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Przeczytaj więcej o Sztuczkach Publicznych


Akademia Miasta – kurs dla artystek, animatorów, architektów i aktywistek

Trzecia odsłona kursu skupiona będzie na blokowiskach oraz architekturze i sztuce w kontekście animacji kulturowej. Przez 5 weekendów uczestnicy będą spotykać się z artystami, edukatorkami i badaczami miasta, poznawać nowe narzędzia pracy i testować je na tkance osiedla Kopernika. Będą uczyć się, jakimi metodami działać w przestrzeni blokowisk, przyglądać się społeczności, eksplorować budynki i miejsca publiczne oraz badać jak architektura i historia wpływają na dzisiejszych lokatorów. W planie są także performatywny spacer po osiedlu Kopernika, pokaz filmów oraz wykład o modernistycznej architekturze i życiu między blokami.

Podczas poprzedniej edycji Akademii Miasta uczestnicy stworzyli projekt „Mozaika z pamięci”, który udało się zrealizować po zakończeniu kursu. Dzięki niemu absolwenci Akademii dali nowe życie kilku niezwykłym miejscom na osiedlu Piastowskim – uratowali fragmenty mozaiki ze ściany nieczynnego basenu, ożywili pasaż handlowy i plac po nieistniejącej makiecie osiedla oraz zaktywizowali mieszkańców i zachęcili ich do wspólnego działania.

Na kurs można zgłaszać się do 14 października poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej i odesłanie go na zapisy@malta-festival.pl. Wyniki ogłosimy 15 października.

Przeczytaj więcej o Akademii Miasta

Akademia Miasta to projekt realizowany przez Fundację Malta w ramach programu Szkoła Widza, przy wsparciu finansowym Miasta Poznania oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.