Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Stefan Hertmans – jeden z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego, autor głośnej powieści Wojna i terpentyna – w czerwcu przyjedzie do Polski. 21.06 na festiwalu Big Book w Warszawie będzie promował swoją najnowszą książkę Nawrócona, wydaną przez Wydawnictwo Marginesy.

Dzień później będzie gościem Malta Festival Poznań. 22.06 na placu Wolności, w ramach Forum, odbędzie się spotkanie z pisarzem, które poprowadzi Michał Nogaś. Podczas spotkania zapytamy: jak wielokulturowość i wieloreligijność Belgii wpływa na twórczość Stefana Hertmansa? Czy religia odgrywa jeszcze jakąś rolę w belgijskim życiu społecznym?

Wizycie pisarza będzie towarzyszyć premierowe inscenizowane czytanie jego dramatu Antygona w Molenbeek w reżyserii Anny Smolar. Muzykę skomponuje Joanna Halszka Sokołowska, a w rolę Antygony wcieli się Małgorzata Gorol. Tekst utworu przetłumaczył Jerzy Koch. W poetyckim monologu, inspirowanym tragedią Sofoklesa, Stefan Hertmans opisuje historię młodej muzułmańskiej kobiety, która próbuje odebrać od władz i pochować ciało swojego brata-terrorysty. Będzie to pierwsza prezentacja dramatu w Polsce.

Z najsłynniejszą powieścią pisarza – Wojna i terpentyna, wydana przez Wydawnictwo Marginesy – będziemy mieli okazję zapoznać się 22.06 i 23.06 w Auli Artis. O godzinie 20:00 odbędzie się polska premiera spektaklu na podstawie książki Stefana Hertmansa w reżyserii Jana Lauwersa – jednego z kuratorów tegorocznego festiwalu.
Sponsorem wydarzeń jest Przedstawicielstwo Generalne Rządu Flandrii przy Ambasadzie Belgii w Polsce.