Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Rusza program Idiomu Skok w wiarę

Po wczorajszym wykładzie Jana Lauwersa, dziś odbędą się pierwsze prezentacje programu performatywnego Idiomu Skok w wiarę przygotowanego przez kuratorów – Jana Lauwersa, Grace Ellen Barkey i Maartena Seghersa. W programie znajdziemy 18 wydarzeń – spektakli, prac wideo i filmów.

W Pawilonie, do 23 czerwca możemy oglądać trzy wystawy – 18 Videos autorstwa Grace Ellen Barkey i Lot Lemm oraz dwa projekty duetu OHNO COOPERATION, czyli Jana Lauwersa i Maartena Seghersa. Lemm&Barkey przy pomocy delikatnych materiałów – porcelany, tkanin i nici – tworzą figury wielkości człowieka, fascynujące swoją zmysłowością, absurdalnym kształtem, dynamiką znikania i pojawiania się. OHNO COOPERATION w swoich działaniach krytycznie przyglądają się instytucjonalności sztuki.

Wieczorem zapraszamy do Auli Artis na światową premierę koncertu, w którym dzika energia eksploduje pozbawionym granic optymizmem – Concert by a Band Facing the Wrong Way pod przewodnictwem Maartena Seghersa.

Malta dla Jemenu

Podczas Polsko-Jemeńskiej Wyprzedaży Garażowej, która odbyła się wczoraj w ramach Malta Festival Poznań i 12 czerwca podczas festiwalu Ethno Port, udało nam się zebrać rekordową sumę 20 277,74 zł! Dziękujemy wszystkim sprzedawcom i kupującym! Środki zebrane w ramach publicznej zbiórki zostaną wydane na leki i pomoc medyczną dla ofiar wojny w Jemenie.

Polsko-irańskie historie o przyjaźni

Dzisiaj o 17:00 i 20:00 wielokulturowym teatrem ożywimy pustostan przy ulicy Niska 1. Grupa Strefa WolnoSłowa zaprasza na spektakl Uchodź! Kurs uciekania dla początkujących. Inspiracją do powstania projektu były historie polskich uchodźców, którzy pod koniec II wojny światowej razem z Armią Andersa uciekali z Sybiru na Bliski Wschód. Opowieści Polaków o Iranie przeplatają się z obrazami współczesności. Stają się pretekstem do opowieści o styku dwóch kultur, historycznej gościnności i współczesnej opresji państwa i religii.

10 lat Studia Munka

Podczas Malty świętujemy dziesiąte urodziny Studia Munka. Przed nami dwa dni projekcji filmów krótkometrażowych. Dzisiaj przed pokazem na dziedzińcu szkoły baletowej spotkamy się z Zofią Kowalewską – reżyserką Więzi, które znalazły się na krótkiej liście dziesięciu filmów mających szansę na nominację do Oscara 2017. Jutro porozmawiamy z Jerzym Kapuścińskim – dyrektorem Studia Munka. Wstęp wolny.

Konferencja naukowa z udziałem Needcompany

Jutro w Collegium Maius (ul. Fredry 10, sala 119) odbędzie się całodniowa konferencja naukowa pt. Kolektywy teatralne, artystyczne i badawcze z udziałem gości Malta Festival Poznań. Zapraszamy do prześledzenia historii i współczesności polskich i zagranicznych kolektywów twórczych oraz namysłu nad ich stosunkiem do instytucjonalności, czynnikami decydującymi o ich trwałości, rozwojem oraz efektami ich działań. Wśród prelegentów znajdą się badacze, artyści i przedstawiciele instytucji, m.in.: Grzegorz Niziołek, Monika Kwaśniewska, Piotr Morawski, Agnieszka Jelewska, Michał Krawczak, Joris Janssens, Jan Lauwers, Lisaboa Houbrechts, Justyna Sobczyk, Michał Borczuch. Początek konferencji o godz. 9:30. 

Organizatorzy: Stanisław Godlewski, prof. UAM dr hab. Ewa Guderian-Czaplińska i dr Agata Siwiak z Zakładu Teatru (Instytut Teatru i Sztuki Mediów WFPiK UAM)
Współorganizatorzy: Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, Malta Festival Poznań

Wieczór poświęcony Robertowi Brylewskiemu

Dzisiejszy wieczór poświęcimy pamięci Robertowi Brylewskiemu – zmarłemu 3 czerwca polskiemu muzykowi, współtwórcy takich legendarnych zespołów jak Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael i Armia. O 21:30 na placu Wolności pokażemy rejestrację koncertu Brygady Kryzys, który odbył się podczas 15. edycji Festiwalu Malta w 2005 r. oraz krótki zapis rozmowy z Robertem Brylewskim „Kultura ponad prawem”. Z publicznością spotka się także bliski współpracownik artysty – Tomasz Budzyński.