Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Nástio Mosquito, fot. Klaudyna Schubert
GaleriaNástio Mosquito, fot. Klaudyna Schubert

28. festiwal Malta dobiega końca, a my już przygotowujemy kolejne edycje.

Wątkiem przewodnim Malta Festival Poznań 2019 będzie wojna i pokój, a w szczególności konflikt – zarówno polityczno-społeczny, jak i konflikt wartości i przekazów medialnych, z którym mierzymy się na co dzień. Kuratorem przyszłorocznej edycji będzie Nástio Mosquito – interdyscyplinarny artysta pochodzący z Angoli. Swoje prace, w których łączy taniec, muzykę, sztukę cyfrową, instalacje audiowizualne czy happening, wystawiał m.in. w Tate Modern w Londynie, MoMA w Nowym Jorku, a także w muzeach, teatrach i na festiwalach w Belgii, Francji, Niemczech i Portugalii, gdzie obecnie mieszka.

Rok 2020 będzie dla Malty wyjątkowy – nie tylko ze względu na okrągłą, 30. edycję festiwalu, ale także ze względu na formę kuratorstwa. Do współpracy przy festiwalu zostaną zaproszeni wszyscy poprzedni kuratorzy: m.in. Romeo Castellucci, Tim Etchells, Jan Lauwers wraz z Grace Ellen Barkey i Maartenem Seghersem, Stefan Kaegi, Lotte van den Berg, Goran Injac i Oliver Frljić. Każdy z nich przyjedzie do Poznania z projektem (swoim lub przez siebie wybranym), który złoży się na program Idiomu. Na 30-lecie Malty staniemy się świadkami niezwykłego spotkania artystów, którzy przyczynili się do rozwoju Malta Festival Poznań.