Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Galeria

Paweł Kasprzak z Obywateli RP oraz prezydent Jacek Jaśkowiak będą gospodarzami tego spotkania. 17 października o g. 17:00 przed budynkiem Arkadia na placu Wolności w Poznaniu spotkamy się wokół Konstytucji. Pragniemy pokazać nasze przywiązanie do demokracji i wolności.

Zapraszamy do udziału!

„(...) My, obywatelki i obywatele Polski apelujemy dzisiaj do polityków i naszych przedstawicieli we wszystkich władzach państwa. Wymagamy od was więcej niż oczekujemy od siebie. Konstytucja jest dziś źródłem również waszych obowiązków. Brońmy instytucji demokracji, jak bronimy dzisiaj Sądu Najwyższego – bo tylko w ten sposób da się skutecznie bronić państwa, a nie jedynie o tym mówić. Brońmy naszych instytucji: wszystkich urzędów państwowej władzy centralnej i samorządowej, a także instytucji od państwa niezależnych. Nie tylko sądów i urzędów władzy, ale i mediów, organizacji społecznych, związków zawodowych, szkół.

Słowo „konstytucja” nie jest głosem w politycznym sporze. Niech się pojawi wszędzie tam, gdzie – jak w Sądzie Najwyższym – do obowiązków wobec Konstytucji poczuwają się ludzie do tego powołani."  Warszawa, Sąd Najwyższy Rzeczypospolitej Polskiej, 8 października 2018 roku.