Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

fot. Morgane Benyamina | Fritz Welch
Galeriafot. Morgane Benyamina | Fritz Welch

Najnowszy projekt Maartena Seghersa, jednego z tegorocznych kuratorów festiwalu, jest ostatnią częścią tryptyku, w którym artysta pyta o granicę pomiędzy rozrywką a tragedią. Premiera Concert by a Band Facing the Wrong Way odbędzie się podczas tegorocznej Malty.

Portret grupy dekadenckich „zachodnioeuropejskich” artystów niestrudzenie zmierzających naprzód. Spektakl-koncert to maszyna generująca dziką energię, która eksploduje pozbawionym granic optymizmem, zatracającym wszelkie poczucie orientacji. Wszelki wysiłek komunikacji w obrębie koncertu jest nieskończony, a zarazem źle wyreżyserowany. Maarten Seghers jest twórcą muzyki, instalacji i teatru, członkiem needcompany od 2001 roku.

Concert by a Band Facing the Wrong Way – którego Malta jest koproducentem – będzie można zobaczyć podczas festiwalu: 18 i 19 czerwca o godzinie 20:00 w Aula Artis. Więcej o koncercie można przeczytać na stronie Needcompany.