Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Wręczenie Medalu Zasłużonych Kulturze - Gloria Artis w 2012 roku, fot. M. Zakrzewski
GaleriaWręczenie Medalu Zasłużonych Kulturze - Gloria Artis w 2012 roku, fot. M. Zakrzewski

29 czerwca w Ratuszu Nagrodę Artystyczną Miasta Poznania otrzymał Lech Raczak, reżyser teatralny, współtwórca Teatru Ósmego Dnia, wieloletni Dyrektor Artystyczny festiwalu Malta. Kapituła nagrody, której przewodniczy prof. Roman Kubicki, uhonorowała Lecha Raczaka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru.

Gratulujemy!

Nagrody artystyczne i naukowe przyznawane są od 1927 roku, kiedy Rada Miejska uchwaliła statut Nagrody Literackiej Miasta Poznania imienia Jana Kasprowicza oraz nagrody imienia Józefa Łukaszewicza za badania nad historią miasta Poznania. Na przestrzeni lat nagrody przyjmowały różne nazwy, zmieniały się także dziedziny, w których były przyznawane.

Obecnie, w nawiązaniu do tradycji przedwojennej, przyznawane są nagrody artystyczne i naukowe, a także stypendia dla młodych twórców i badaczy. Laureatów wyłaniają powoływane przez Radę Miasta Poznania kapituły, złożone z wybitnych artystów i naukowców. Wręczanie nagród odbywa się co roku 29 czerwca, w dniu święta patronów miasta, podczas uroczystej sesji.

Laureaci nagród to osoby o niekwestionowanych osiągnięciach, twórcy i naukowcy, których dorobek został doceniony przez poznańskie środowiska jako istotny wkład w rozwój regionu i miasta Poznania.