Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Od kilku lat Malta Festival Poznań współpracuje z flamandzkimi artystami. Tegorocznymi kuratorami festiwalu byli Jan Lauwers, Grace Ellen Barkey i Maarten Seghers – członkowie belgijskiej grupy Needcompany. Ze względu na specyfikę Idiomu i silną reprezentację flamandzkich twórców na Malcie, otrzymaliśmy duże wsparcie belgijskiego rządu.

Minister Kultury Flandrii – Sven Gatz był gościem tegorocznej edycji Malta Festival Poznań. W dniach 22-25 czerwca odwiedził Poznań. W rozmowie z Kajetanem Kurkiewiczem na łamach „Gazety Wyborczej” mówił o polityce kulturalnej w Belgii i wolności artystycznej:

„(…) mamy politykę kulturalną, ale to co artysta chce przedstawić na płótnie, scenie czy gdziekolwiek indziej, nie jest zależne od nas. To także kwestia sposobu dotowania kultury. (…) O tym, kto dostanie wsparcie, decydują głównie sami artyści i koneserzy sztuki, a do tego kryteria, którymi muszą się kierować, są bardzo szczegółowo wyliczone. To nie tylko: temu przyznać, a temu nie. Jako minister kieruję się tymi wytycznymi, nie wnikam w treść dzieł”.