Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

15 - 24/06/2018

Chór kobiet, Marta Górnicka, festiwal Malta 2013, fot. M. Oliva Soto
GaleriaChór kobiet, Marta Górnicka, festiwal Malta 2013, fot. M. Oliva Soto

Serdecznie gratulujemy Marcie Górnickiej oraz Dianie Lelonek, które 8 stycznia zostały laureatkami tegorocznych Paszportów Polityki − obie artystki gościliśmy na Malta Festival Poznań.

Marta Górnicka otrzymała wyróżnienie w kategorii Teatr: „Za współczesną koncepcję chóru antycznego jako wehikułu przemiany artystycznej i społecznej. Za realizowane także poza Polską spektakle, w których stają na jednej scenie ludzie różnych płci, profesji i poglądów”. Jest reżyserką teatralną, twórczynią i dyrygentką teatru chórowego. W 2013 roku na Malcie widzieliśmy trzy spektakle jej Chóru Kobiet: „Requiemaszyna”, „Tu mówi chór” oraz „Magnificat”.

W kategorii Sztuki Wizualne zwyciężyła Diana Lelonek. Artystka „zajmuje się przede wszystkim fotografią, ale oryginalnie łączy ją z innymi mediami. Jej prace, zaliczane do krytycznego posthumanizmu, podają w wątpliwość tradycyjne relacje człowiek–natura, są protestem wobec dominacji białego człowieka i jego wizji świata”. Jej projekt Mikroucieczki był częścią programu Generatora Malta podczas festiwalu w 2017 roku.